آیت‌الله موحدی کرمانی:

مسئولان با مردم ملاقات کنند و جواب نامه‌هایشان را بدهند

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: لازم می‌دانم از رئیس محترم قوه قضاییه تشکر کنم چرا که ایشان هم در بین مردم هستند و هم با قاضیان ناصالح برخورد قاطع و انقلابی دارند و ادامه دادن این اقدامات نیز در دستور کارشان است.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم که مردم و ملت ما نسبت به رهبرشان وفادار و ثابت قدم و گوش به فرمان هستند.

وی ضمن تبریک روز دختر و ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: توجه به فرزندان، امری ضروری در جامعه است، نباید از مسئولیتی که در برابر فرزندان داریم غفلت کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه این ایام، مربوط به ایام سالگرد حمله جنایتکارانه آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران است، گفت: هر اندازه از وقاحت و بی شرمانه بودن این جنایت صحبت کنیم باز هم کم است.

وی افزود: در اینجا می‌خواهم چند جمله با آقای ترامپ صحبت کنم. آقای ترامپ اقتدار آمریکا را با اقتدار ایران مقایسه کن. در اقتدار ایران هوش، اخلاق و انسانیت مشاهده کردی و در اقتدار آمریکا وحشی‌گری و درندگی را دیدی. ایران پهپاد فوق پیشرفته رادارگریز آمریکا را در ارتفاع ۶۵ هزار پایی می‌زند درحالیکه آن پهپاد سرنشین ندارد، اما آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در ارتفاع ۱۲ هزار پایی عمدا می‌زند درحالیکه ۲۹۸ مسافر از جمله ۳۶ کودک زیر ۱۳ سال و ۵۳ زن و ۴۳ تبعه کشور‌های خارجی در آن هواپیما بودند. در جایی دیگر آمریکا هولوکاست به راه می‌اندازد و دو شهر بزرگ ژاپن و تعداد ۲۲۰ هزار کودک و زن و سالخورده را در یک لحظه در کوره بمب اتم می‌سوزاند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: آقای ترامپ می‌گوید به خاطر کشته نشدن ۱۵۰ ایرانی دستور حمله به ایران را لغو کردم. آقای ترامپ تو حمله را برای چیز دیگری لغو کردی. در لحظات آخر دستور حمله، ناگهان جنازه‌های سربازان آمریکایی را در برابر چشمانت دیدی و از دستور حمله صرف‌نظر کردی. با خود گفتی وقتی ایران پهپاد رادارگریز را می‌زند با ناوی که در دریا در مقابل چشمانش قرار دارد چه کار خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: ایران برای تامین انرژی خود به غنی‌‎سازی اورانیوم ادامه خواهد داد و این غنی‌سازی برای ساختن بمب اتم نیست، زیرا ایران نه بمب اتم را مشروع می‌داند و نه به آن احتیاج دارد. اگر ما بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم کافی است نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم و در این صورت اسرائیل با ۲۰۰ بمب هسته‌ای که در آن نیروگاه دارد، چندین بار شخم زده خواهد شد. ما از ۱۶ تیر اورانیوم را در هر اندازه که لازم باشد غنی سازی خواهیم کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به آمریکا گفت: اگر مایلید رنگ آب‌های خلیج فارس از رنگ نیلی به رنگ سرخ تغییر یابد، به فکر حمله به ایران باشید.

آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسئولان با مردم ملاقات کنند و جواب نامه‌های مردم را بدهند. نمی‌شود مسئولان در فضا‌های بسته‌ای باشند و مردم به آن‌ها دسترسی نداشته باشند. مسئولان از رهبر معظم انقلاب اسلامی یاد بگیرند. مقام معظم رهبری مرتبا با دانشجویان دیدار دارند و حرف‌های آن‌ها را می‌شنوند و پاسخ‎‌شان را می‌دهند. اگر خود مسئولان نمی‌توانند در میان مردم حضور پیدا کنند و حرف‌هایشان را بشنوند، حداقل یک نفر را به نمایندگی از خودشان به میان مردم بفرستند.

وی افزود: لازم می‌دانم از رئیس محترم قوه قضاییه تشکر کنم چرا که ایشان هم در بین مردم هستند و هم با قاضیان ناصالح برخورد قاطع و انقلابی دارند و ادامه دادن این اقدامات نیز در دستور کارشان است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: به دولت محترم هم می‌گویم شما که دولت‎تان الحمدلله، دولت تدبیر و امید است و کلید هم دارید، پس چرا مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها را حل نمی‌کنید. اگر دیدید که قفل با کلید باز نمی‌شود حداقل با چکش قفل را باز کنید. اگر هم دیدید که تدبیرتان کارساز نیست و کلیدتان نمی‌تواند قفلی را باز کند حداقل با انسان‌های آگاه و باتجربه مشورت و از نظرات آن‌ها استفاده کنید.

وی با بیان اینکه دولت باید به همراهی مجلس برای حل مشکلات مستضعفان چاره بیندیشد، افزود: کارد مستضعفان به استخوان آن‌ها رسیده است و نزدیک است که این کارد به حلقوم‌شان نیز برسد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مشکل دیگر امروز در کشور، مشکل اجاره بهاست، گفت: چرا باید این اندازه اجاره خانه‌ها بالا باشد که مردم نه بتوانند خانه بخرند نه خانه رهن کنند و نه حتی خانه اجاره کنند.

وی در پایان گفت: برای جلوگیری از روند افزایشی طلاق و فروپاشی خانواده‌ها، همه مسئولان باید دست به دست هم بدهند.