فرمانده نیروی زمینی ارتش:

مرزهای کشور توسط سیستم‌های مکانیزه و سامانه‌های پیشرفته رایانه‌ای کنترل می‌شود

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به کنترل مرزهای کشور توسط سیستم های مکانیزه و سامانه‌های پیشرفته رایانه‌ای گفت: با استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای به راحتی از طریق پست فرماندهی در تهران در جریان آخرین وضعیت مرزهای کشور قرار می‌گیریم.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه افتتاح سالن تیراندازی مرکز آموزش جوادالائمه نزاجا در جمع خبرنگاران، با اشاره به آخرین وضعیت مرزهای کشور گفت: مرزهای جمهوری اسلامی ایران امروز به واسطه حضور نیروهای مسلح در کنترل و امنیت کامل قرار دارند.

وی با بیان اینکه حضور ما در مرزهای کشور به معنای وجود تهدید علیه مرزهای کشور نیست، افزود: حضور یکان‌های نیروی زمینی ارتش در مرزها برای آمادگی، مطابقت با شرایط مختلف آب و هوایی و ارتقای توان رزمی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه مرزهای کشور همواره در کنترل مکانیزه و سامانه‌های پیشرفته رایانه‌ای قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر توسط سامانه‌های رایانه‌ای مرزها را کنترل می‌کنیم و به سهولت از طریق پست فرماندهی در تهران در جریان آخرین وضعیت مرزهای کشور قرار می‌گیریم.

امیر سرتیپ حیدری تاکید کرد: امروز توانسته‌ایم با بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های الکترونیکی در ارتش سامانه های جدید را در خدمت تامین امنیت مرزها قرار دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره بهره گیری از سامانه‌های پهپادی، عنوان کرد: امروز از سامانه‌های پهپادی، کواد کوپترها، بالون و جایروپلن برای رصد مرزها و مناطقی که نیازمند پایش با دقت بالا است، استفاده می کنیم.