سخنگوی سپاه در تجمع 9 دی گرگان:

مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند

به گزارش نویدتهران،سردار شریف گفت: پایه اساسی تحریم‌ها بعد از فتنه ۸۸ رقم خورد و این فتنه هزینه سنگینی به کشور وارد کرد که تا امروز مردم تاوان این اتفاقات را می‌دهند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه صبح امروز در تجمع بزرگ مردمی یوم الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» در مصلی وحدت شهرستان گرگان اظهار کرد: دشمن بداند با ملتی قدرشناس، مقاوم با رهبری الهی و حکیمانه و جمعیتی میلیونی طرف هستند و توطئه‌های دشمن منجر به شکست شده است.

وی با اشاره به اهنیت ۹ دی تصریح کرد: حدود ۹ سال قبل در چنین روزی یکبار دیگر مردم ما با پیروی از امام جامعه اسلامی به یکی از توطئه‌های دشمن در جریان تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی پایان دادند.

معاون روابط عمومی و سخنگوی سپاه افزود: ما نمی‌توانیم حماسه ۹ دی و اتفاقاتی که در جریان سال ۸۸ رخ داد مجزای از فرآیند انقلاب در ۴۰ سال گذشته جداگانه بررسی کنیم.

سردار شریف ادامه داد: انقلاب اسلامی سه پایه اساسی دارد و تا زمانی که به این پایه‌ها خدشه وارد نشود این انقلاب با قدرت الهی تداوم خواهد داشت.

وی گفت: استحکام دینی برگرفته از قران و کلام وحی، ولایت فقیه و مردم جزو پایه‌های اصلی این نظام هستند.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: بنیان‌هایی که موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد و آزادی و شرف که برای ملت ما به ارمغان آورد به همین میزان دشمن برای مبارزه با انقلاب مصمم‌تر کرده است.

سردار شریف بر لزوم آگاه‌سازی نسل جوان از وقایع انقلاب تأکید کرد و افزود: جوانان واقعیت های عینی انقلاب را ندیدند؛ درصد زیادی از جمعیت ما هشت سال دفاع مقدس و مبارزه نفس‌گیر با دشمن را ندیدند نسل جوان مبارزات کردستان و ترکمن صحرا را ندیده است فقط بخشی از خاطرات ناقص ما در رسانه‌های داخلی نقل شد.

وی ادامه داد: اگر ملت ما فرآیندی که انقلاب از بدو تولد در سال ۱۳۵۷ و امروز در آستانه چهل سالگی انقلاب به خوبی بداند آنگاه به جریانی که در سال ۸۸ اتفاق افتاد به خوبی پی خواهد برد.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه اصلی‌ترین مسائلی که انقلاب با آن مواجه شد توطئه آمریکا، انگلیس و اسرائیل بوده است، ابراز کرد: برخی با کج‌سلیقگی سعی می‌کنند این موضوع را صد درصد داخلی قلمداد کنند در حالیکه دشمن در طراحی، سازماندهی و بهره گیری از فتنه ۸۸ در انتخابات نقش داشت و به صورت جدی و هدفمند ورود کرد.

سردار شریف با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله) گفت: کسانی که در فتنه ۸۸ دست داشتند از کلینتون گرفته تا جان بولتون با استفاده از غفلت جریانات داخلی به انقلاب اسلامی ضربه زدند.

وی با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ برای انقلاب ما هزینه بالایی تحمیل کرد، افزود: یکی از شاخص‌های انقلاب در نظام اسلامی؛ مردم‌سالاری دینی است و دادن امور به دست کسانی که در پای صندوق با رای مردم انتخاب می‌شوند.

سخنگوی سپاه با تصریح اینکه دشمن نمی خواست کام مردم در سی امین سالگرد انقلاب شیرین شود، ادامه داد: این مسئله سبب شد تا آن جریان ۸۸ رقم بخورد و خدشه به نظام اسلامی وارد شود.

سردار شریف افزود: دشمن سنگ بنا و پایه تحریم ها را بعد از آن اتفاق ننگین ۸۸ رقم زد و از گسستگی در جامعه ما حداکثر بهره برداری ر ا انجام داد و سعی کرد شکافی بین اقشار جامعه ایجاد کند و برای نظام و انقلاب ما هزینه تولید کرد.

وی با اشاره به اینکه در چهل سال پیروزی انقلاب تجربه های زیادی برای ملت در بر داشته است، افزود: هشت سال دفاع مقدس برای ما تقویت دفاعی کشور را به همراه داشت و ما امروز توانستیم به خودکفایی برسیم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه ادامه داد: ۹ دی نشان داد که باید در همه حال دست دشمن را ببینیم و به حماسه انقلاب برگردیم.

سردار شریف با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی سه پایه اساسی دارد،گفت: استحکام دینی و مکتب براساس قرآن و کلام وحی؛ رهبری انقلاب که نقش بزرگی در هدایت مردم دارد و پایه سوم استحکام توسعه و استحکام نظام مقدس که مردم صاحبان اصلی این نظام هستند.

وی ادامه داد: ملت خودجوش در ایام منتهی به ۹ دی حضور جانانه داشتند و برخی هم ۸ دی به عرصه آمدند و در ۹ دی تظاهرات به وجود آمد و نهایتا ۲۲ بهمن آن سال چه تماشایی خلق شد که موجب یاس و سرخوردگی عمله های توطئه عظیم بود.

سخنگوی سپاه با تاکید بر اینکه ۹ دی فرصت طلایی برای شناخت دشمن برای بازگشت به ارزش‌ها و ارکان انقلاب اسلامی بود، ابراز کرد: پیروی از ولایت و ثبات قدم ملت ایران باعث ناامیدی دشمنان شد.

سردار شریف ادامه داد: همه کسانی که پشت فته ۸۸ بودند و در ائتلاف آمریکایی نقش داشتند باید بپذیرند که با ملتی بصیر و قدرشناس و با رهبری الهی و حکیمانه و جمعیتی میلیونی طرف هستند و طراحی توطئه‌های آنها منجر به شکست شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات کشور قابل حل است، تصریح کرد: جوانان ما در دفاع مقدس دست خالی جنگیدند و بر دشمن فائق شدیم اکنون نیز سرمایه ارزشمندی در اختیار داریم که نباید از آن غفلت کنیم.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه اکثر کشورها فاقد رهبران با حکمت و تدبیر هستند، افزود: در آستانه چهل سالگی در پرتو انقلاب اسلامی تابلوی زیبایی پیش‌روی است که هزاران نفر آن را نظاره می‌کنند، بسیاری از طراحی‌های دشمن در این سال ها امنیتی، رسانه ای و پیچیده بود که همه آنها را به فضل الهی پشت سر گذاشتیم.

سردار شریف با تأکید بر اینکه ملت ایران با تبعیت از فرمان ولایت همواره همه طراحی‌های دشمن را نقش برآب کرده است،گفت: ما در این مدت حوادث سنگین برای انقلاب دیده‌ایم و فرزندان شما در سپاه پاسداران تمام حرکات و طراحی های دشمن را عمیق و به موقع مطالعه می‌کنند و برای همه آنها نسخه های مناسب را طراحی می‌کند.

وی ادامه داد: امروز کشوری هستیم که در منطقه نا امن جزو امن ترین کشور منطقه هستیم و این هدیه بزرگ الهی است.

سخنگوی سپاه با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم ابراز کرد: از مشکلات معیشتی به شدت متاثر و متاسف هستیم، دشمنی‌های آل‌سعود و آمریکا و نسخه‌های آنها برملاست؛ آنچه ما را نگران می‌کند فقر، بیکاری و مشکلات جدی مردم است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

سردار شریف با بیان اینکه مسوولان فعلی باید مانند مسوولان دهه ۶۰ که از همه چیز خود گذشتند و تفکرشان پیشرفت نظام و ملت بود بر همین پایه باشد، گفت: مشکلات کشور قابل رفع و حل است همانطوری که ما در حوزه دفاعی در همه بخش ها به مرز خودکفایی رسیدیم می‌توانیم مشکلات معیشتی را با نیروهای باانگیزه و تحصیلکرده و جوان حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تحریم های جدید کاری از پیش نخواهد برد، افزود: اینها تلنگری است که در حوزه اقتصادی به حدی از قدرت برسیم که دشمن جرات نکند در حوزه تهدید اقتصادی ورود کند همانطوری که در حوزه نظامی این جرات را ندارد.