انتقاد آیت الله العظمی نوری همدانی از مسئولان؛

مردم بدلیل گرانی در رنج اند / افراد تحصیلکرده بیکارند

به گزارش نویدتهران،مردم به دلیل گرانی در رنج هستند؛ مسئولان نباید نسبت به آنها بی‌تفاوت باشند؛ وضعیت معیشت مردم با حرف، عبارات و الفاظ،حل نخواهد شد.
حضرت آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد اظهار داشتند: حوزه علمیه علاوه بر درس، بحث و تحقیق باید به جامعه و مردم توجه داشته باشد که سفارش امام خمینی(ره) و رهبری نیز بر این اساس است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه وظیفه ما است از مردم پشتیبانی کنیم و مطالبه‌گری داشته باشیم بیان داشتند: مردم جان و خون دادند و اکنون نیز در همه حرکت‌ها حضور دارند و این نظام برپایه مردم‌سالاری است و به مردم تعلق دارد.

معظم له بیان کردند: مردم به دلیل گرانی در رنج هستند؛ مسئولان نباید نسبت به آنها بی‌تفاوت باشند؛ وضعیت معیشت مردم با حرف، عبارات و الفاظ،حل نخواهد شد.

حضرت آیت الله نوری همدانی: به اشتغال و بیکاری جوانان اشاره کردند و بیان داشتند: بسیاری افراد مدرک تحصیلی دریافت کردند، ولی بیکار هستند. بیکاری بلای بزرگی است، زیرا جوان می‌خواهد متأهل شود، ولی شغل ندارد در حالی که بیان می‌کنند اولویت به جوانان دادیم، باید به آنها بیان کرد چه اقداماتی انجام شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به برپایی نمایشگاه گردشگری پارس گفتند: مراسمی با محتوای رقص و پایکوبی مرد و زن برگزار و جشن هنر دوره طاغوت را تداعی کردند. این برنامه را کسانی برپا کردند که مدعی حفاظت از میراث فرهنگی این سرزمین هستند و مسئولان کشوری و سازمان میراث فرهنگی نسبت به این فعل حرام بی‌تفاوت گذشتند و عشایر غیور از این رفتار آزرده خاطر هستند که در بیانیه متولی آستان مقدس شاهچراغ آمده است.