جانشین فرماندهی کل ارتش:

متناسب با تهدید ظرفیت دفاعی خود را بالا برده ایم

به گزارش نویدتهران،جانشین فرماندهی کل ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، بر ضرورت حفظ هوشیاری در برابر توطئه های دشمن، تاکید کرد و گفت: امروز متناسب با تهدید ظرفیت دفاعی خود را بالا برده ایم
امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیینی به مناسبت زنده نگه داشتن یاد و خاطره ایثار رزمندگان اسلام به ویژه دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در 8 سال دفاع مقدس افزود: هنوز که هنوز است دشمن وجود دارد و در کمین است و الان وارد جنگ ترکیبی شده است؛ در این جنگ از همه چیز استفاده می کند تا به ما ضربه بزند.
وی ادامه داد: باید مراقب باشیم که دشمن می خواهد با طراحی های خود در حوزه جنگ نرم آینده را هدف قرار بدهد و آن را به نفع خود بسازد .
امیر سرتیپ پوردستان افزود: در حوزه جنگ نرم هدف دشمن دل و اندیشه جوانان است و با استفاده از فضای مجازی بمباران می کند، بنابراین باید مواظب باشیم .
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان شرایط بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ناامنی های موجود در کشور و همچنین آغازجنگ تحمیلی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ناامنی ها در کردستان آغاز شد و در تهران، شیراز و شهرهای مهم دیگر تیم های ترور بیداد می کردند.
وی ادامه داد: در آن زمان تحریم اقتصادی شده بودیم و همچنین کشور بودجه خاصی نداشت و در این شرایط بود که رژیم بعث عراق به کشور ما حمله کرد؛ اما در زمان کوتاهی ارتش خود را آماده کرد و با حمایت های مردمی با ضد انقلاب مقابله کرد و سپاه هم در مقابل دشمن ایستاد؛ و ارتش و سپاه سنگ تمام گذاشتند.
امیر پوردستان افزود: اما در مقابل رژیم عراق عمده اعتبارات کشور خودش را به خرید تجهیزات اختصاص داده بود و تا بن دندان مسلح بود و همچنین کشورهای مرتجع منطقه از هر جهت مانند تجهیزات آذوقه پول و نیروی انسانی از دشمن بعثی حمایت می کردند .
جانشین فرماندهی کل ارتش با بیان خاطراتی در خصوص فرماندهان پیشکسوت ارتش گفت: با اقداماتی که شهید نامجو انجام داد اولین شهدای دانشجو شهدای دانشجوی ارتش بودند که به منطقه سوسنگرد و خرمشهر اعزام شدند و به همین دلیل بود که خرمشهر 34 روز مقاومت کرد .
وی تاکید کرد: در طول 8 سال دفاع مقدس مسوولیت مرزها بر عهده نیروی زمینی ارتش بود و همچنین در روز دوم جنگ 140 فروند هواپیما اهداف را در عمق خاک عراق هدف قراردادند و سیلی محکم به دشمن زدند.
وی بیان کرد: همچنین نیروی دریایی ارتش در 70 روز اول جنگ تحمیلی کار عراق را یکسره کرد که دیگر جرات نکرد در آب های ایران حضور داشته باشد.
امیرسرتیپ پوردستان گفت: در طول 8 سال دفاع مقدس ارتش دو میلیون و 500 هزار سرباز را اموزش داد و به جبهه فرستاد، سربازهایی که رشادت ها افریدند.
وی خطاب به نیروهای ارتش نیز گفت: امروز پرچم ارتش به دست شماست پرچمی که ریشه در عاشورا دارد و به فرموده امیرالمومنین (ع)، کسی نمی تواند این پرچم را حمل کند مگر این که اهل صبر و ایمان و دشمن شناس واقعی باشد.