آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

ما حججی‌ها و حاج قاسم‌ها را داریم و از ائتلاف دشمنان نمی‌ترسیم

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: به آمریکا و دنیا استکبار اعلام می‌کنیم که حق با ماست و ما ایستاده‌ایم و قدرتمندیم؛ ما نمی‌ترسیم؛ ما ارتش و سپاه و حججی‌ها و حاج قاسم سلیمانی‌ها داریم؛ اینها ایستاده‌اند؛ بدانید که هر اقدام و تحریمی کنید، در مقابل توطئه‌ها، سیلی‌های محکمی خواهید خورد.
آیت‌الله موحدی‌کرمانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت، با اشاره به فضیلت ماه شعبان، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) در ماه شعبان در انجام عبادت و راز و نیاز مداومت داشتند و ما نیز باید در این رابطه تاسی به پیامبر(ص) داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بهترین زاد و توشه ، انس با خداوند است، تصریح کرد: ماه شعبان، ماه استغفار و پاک شدن است . در این ماه باید زیاد از خداوند طلب آمرزش کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه این ایام متعلق به حضرت مهدی (عج) است، گفت: بنا بر روایات و احادیث قدسی، در آخرالزمان دنیا پر از ظلم و جور خواهد شد و انسان‌های یاغی دنیا را به لجن می‌کشند و با بمب انداختن کودک‌ها را می‌کشند. به دنبال اوج ظلم و ستم، دو جبهه ایجاد می‌شود؛ جبهه مستکبران و جبهه مستضعفان. نمونه‌های شکل‌گیری این دو جبهه را اکنون می‌بینیم. روز به روز بر شدت جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی افزوده می‌شود.

وی بیان داشت: در جریان جنگ احزاب، مشرکان ائتلاف کردند تا به زعم خودشان کار اسلام را تمام کنند. یهودیان نیز در آن مقطع پیمان‌شکنی کردند. در این جنگ تعداد دشمنان بالغ بر ۱۰ هزار جنگجو بود. با حفر خندق جلوی ورود مشرکان به مدینه گرفته شد. در جریان آن جنگ، در میان مسلمین انسان‌های ضعیف‌النفس و منافق وجود داشتند و تعابیر منافقانه علیه جبهه اسلام مطرح کردند. اما مومنین اعلام کردند که اگر چه تعداد دشمنان زیاد است اما ما به عنایات الهی و فرمایش پیامبر اعتماد داریم.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: الان نیز آمریکا در حال ائتلاف با اروپا و سعودی است. رژیم صهیونیستی نیز همواره گوش به فرمان آمریکا بوده است. ممکن است اینگونه صحنه‌ها عده‌ای را متزلزل کند. اما بدانید که ما خدا را داریم . دشمنان اگر بجنگند با خدا می‌جنگند که شکست می‌خورند و نابود می‌شوند.

وی گفت: به آمریکا و دنیا استکبار اعلام می‌کنیم که حق با ماست و ما ایستاده‌ایم و قدرتمندیم؛ مکتب ما طیّب است. این درخت با تشرهای وهمی و خیالی تکان نمی‌خورد. اسلام در مقابل کفر ایستاده است؛ ما نمی‌ترسیم؛ ما ارتش و سپاه و حججی‌ها و حاج قاسم سلیمانی‌ها داریم؛ اینها ایستاده‌اند؛ بدانید که هر اقدام و تحریمی کنید در مقابل توطئه‌ها، سیلی‌های محکمی خواهید خورد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: برادران و خواهران مطمئن باشید خدا ما را یاری می‌کند و دشمن ما نابود خواهد شد؛ البته آنها دشواری‌هایی را برای ما ایجاد می‌کنند و دنیا را پر از ظلم و جور می‌کنند اما مهدی(عج) خواهد آمد و دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد.

وی با اشاره به هفته معلم ، اظهار کرد: خوشبختانه در کشور ما هم آموزش وجود دارد و هم پرورش. در همین زمینه ضروری است که حداقل برای یکبار توضیح‌المسائل در مدارس توسط دانش آموزان خوانده شود. سفارش می‌کنم که کتاب‌های شهید مطهری را به دقت بخوانید. آنچه ایشان نوشته هم برای دانش‌آموزان است اما برای اندیشمندان. خداوند عذاب قاتل شهید مطهری را زیاد کند که این شخصیت بزرگ را از ما گرفت.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی بیان داشت: شهید مطهری عالم به زمانش بود و خطرشناس بود و متوجه بود که چه خطری اسلام را تهدید می‌کند. در سال ۵۷ که می‌خواستم در نجف محضر امام(ره) برسم . ایشان به من گفت به امام(ره) بگو که امروز خطر فرقانی‌ها خطر بزرگی است که در لباس اسلام ضربه به دین می‌زنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به روز کارگر ، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند باید دست کارگران هنرمند را بوسه زد و پیامبر اکرم(ص) نیز بر دست کارگر بوسه زدند. آفرین بر هنرمندان کارگر ما که توانستند خدمات ارزنده‌ای ارائه دهند. مسئولان باید به فکر حل مشکلات کارگران باشند و راه را برای تولید فراهم کنند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در تهران، گفت: مردم ما باید با کتاب مانوس باشند اما می‌خواهم به مسئولان ارشاد بگویم که آیا این کتاب‌ها را که در نمایشگاه عرضه می‌شوند مورد بررسی قرار داده‌اید؟! اگر در یک کتاب مطلب گمراه‌کننده‌ای باشد و زمینه ساز گمراهی یک فرد شود، شما نیز در این امر گناهکارید.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: علمای ما می‌گویند حفظ کتاب‌های گمراه کننده حرام است؛ ان‌شاء‌الله این کتاب‌ها که عرضه می‌شود، گمراه‌کننده نیست. اگر کتابی گمراه کننده باشد جوان به لحاظ اخلاقی و اعتقادی و فکری می‌میرد لذا باید در عرضه کتابها مراقبت داشت.