سردار بهمن کارگر:

ما توانستیم؛ شعار امسال ستاد مرکزی بزرگداشت سوم خرداد

به گزارش نویدتهران، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ما توانستیم را شعار برنامه های ستاد مرکزی بزرگداشت سی و ششمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر اعلام کرد.

سردار بهمن کارگر در نشست خبری تشریح و اعلام برنامه های بزرگداشت سی و ششمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: ویژه برنامه های امسال از روز چهارشنبه دوم خرداد آغاز و تا جمعه چهارم خرداد با شعار “ما توانستیم” اجرایی و دنبال می شود.

وی در تشریح عنوان روزهای این ویژه برنامه ها بیان کرد: روز چهارشنبه با عنوان درس ها و عبرت ها ازحماسه سوم خرداد؛ حماسه سازان و فخرآفرینان  برنامه ها اجرا می شود و تبیین دستاوردهای عملیات بیت المقدس و توجه به حماسه فرزندان انقلاب اسلامی محور فعالیت های این روز است.

رئیس بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: پنجشنبه با عنوان “روز مقاومت، ایثار و پیروزی” برنامه ها اجرایی می شود که توجه به اهداف و نتایج حاصل از این پیروزی بزرگ و دست یافتن به خواسته های عزت مدارانه در حفظ استقلال و کیان ایران اسلامی، محور برنامه ها است.

این مقام مسئول، “روزمقاومت و پایداری؛ روز دزفول” را عنوان سومین روز از برنامه های اجرایی معرفی و خاطر نشان کرد: توجه به نقش ولایت و رهبری در پیروزی حماسه سوم خرداد و پرداختن به حضور مردم در جبهه ها و پشت سنگرها در مقابله با دشمن، محور برنامه های این روز خواهد بود.

سردار کارگر در ادامه با بیان اینکه همزمان با این ایام در سراسر کشور بیش از ۳۰۰ برنامه اصلی توسط سازمان ها و نهادهای لشکری و کشوری برگزار و اجرایی خواهد شد، برنامه های ستاد مرکزی مراسم بزرگداشت را تشریح کرد.

وی گفت: برگزاری همایش نکوداشت پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس، رونمایی از بازی آنلاین استراتژیک فرماندهان، برگزاری نهمین نشست تخصصی گفتمان موسیقی دفاع مقدس و سومین نشست تخصصی آینده پژوهی تئاتر دفاع مقدس از جمله این برنامه ها خواهد بود.

این مقام مسئول یادآور شد: رونمایی از سامانه  بازدید مجازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، برگزاری  شب خاطره  با حضور جمعی از فرماندهان عملیات بیت المقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزاری نشست اندیشه ورز با موضوع زنان و دفاع مقدس در دانشگاه ها، تجلیل از خانواده شهدا و بانوان نخبه ایثارگر و … از دیگر برنامه های این ستاد خواهد بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ادامه برگزاری نشست تخصصی در مرکز دفاع مقدس مدارس علمیه، رونمایی از سامانه جامع اسناد دفاع مقدس در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی جشنواره خاطره نویسی نقش زنان با عنوان کوچه آفتاب در اهواز و … را از دیگر برنامه ها برشمرد.

سردار کارگر در ادامه با اشاره به اجرای برنامه هایی توسط نیروهای مسلح اعم از ارتش،سپاه، نیروی انتظامی، سازمان بسیج مستضعفین و … عنوان کرد: پخش مارش نظامی در ساعت ۱۱ صبح همزمان با روز آزادسازی خرمشهر از بلندگوهای تمام مراکز انتظامی اعم از کلانتری ها، پاسگاه های پلیس راه، و … همچنین برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر و همایش تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس از جمله برنامه های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران همزمان با این ایام خواهد بود.

وی اشاره کرد: اجرای مراسم شکرگزاری و نثار گل به مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) با حضور نیروهای مسلح، برگزاری صبحگاه مشترک در ایام منتهی به سالروز آزادسازی خرمشهر و سخنرانی پیشکسوتان “آجا” در خصوص عملیات بزرگ بیت المقدس، اجرای برنامه های ویژه در یگان های سرزمینی مناطق عملیات بیت المقدس( خرمشهر و دزفول) و … نیز از برنامه های نیروهای مسلح خواهد بود.

این مقام مسئول در ادامه برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارتخانه ها، صدا و سیما، سازمان بسیج مستضعفین و … را همزمان با این ایام تشریح کرد.

وی از رونمایی کتاب با موضوع دفاع مقدس و مقاومت همزمان با این ایام خبر داد و گفت: ویژه برنامه هایی نیز در گرامی داشت یاد شهدای مدافع حرم برگزار می شود.