حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی:

ماهیت جهاد در اسلام از جنس فرهنگی است

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: جنس کار در ارتش جمهوری اسلامی ایران حتی درحوزه رزم و جهاد نیز از جنس فرهنگی بوده و در حقیقت ماهیت جهاد در اسلام از جنس فرهنگی است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ظهر امروز (دوشنبه ١٧ اردیبهشت ماه) در بازدید از سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب و غرفه سازمان عقیدتی که جانشین، معاونین و مدیران ارشد این سازمان، وی را همراهی می کردند، ضمن عرض خسته نباشید به برپاکنندگان این رویداد ملی فرهنگی، برپایی چنین نمایشگاه مهم فرهنگی را از مصادیق جهاد کبیر دانست و ودست‌اندرکاران نمایشگاه و اهالی رسانه که پوشش خبری این رویداد ملی فرهنگی را به عهده دارند را مجاهدان در راه خدا خواند.

وی عنوان کرد: فلسفه ارتش در اسلام با فلسفه ارتش در سایر ادیان کاملا متفاوت است چرا که هدف اصلی جهاد در اسلام تبلیغ و توسعه فرهنگ دینی است.

نماینده ولی فقیه در ارتش اهمیت جایگاه کتاب در اسلام را به همین دلیل دانست و اضافه کرد: امروز ارتشیان دلاور ما اهل قلم و اهل کتاب هستند و همانطور که در عرصه نظامی تولید اقتدار می‌کنند در عرصه نظامی نیز تولید فکر، دانش و بینش می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز مردم از نظر نظامی ارتش را می‌شناسند ولی آنطور که باید از نظر فرهنگی با فعالیت ها و بعد اهل‌قلم بودن ارتشیان آشنایی ندارند، ادامه داد: در این راستا یکی از وظایف سازمان عقیدتی سیاسی ارتش این است که بعد علمی و فرهنگی ارتش را به مانند بعد نظامی به مردم معرفی کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: ما بایستی تفاهم نامه هایی با متولیان عرصه فرهنگ از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم تا از این طریق تبادل ظرفیت و تعامل کنیم تا هم آنها بتوانند از ظرفیت‌ها و قابلیت های فرهنگی ارتش استفاده کنند و هم ارتش بتواند از ظرفیت فرهنگی موجود در کشور نهایت بهره را ببرد.

وی با بیان اینکه از این طریق ‌می توان سطح فرهنگی و کتابخوانی در ارتش را ارتقا داد، اظهار امیدواری کرد؛ نظامیان در کنار فراگیری علون و فنون نظامی بیش از پیش به مطالعه کتاب بپردازند.