وزير نيرو در جمع مديران ارشد صنعت برق تأکيد کرد؛

لزوم آمادگي واحدهاي مختلف صنعت برق براي پيک بار تابستان/ پیش‌بینی 20 هزار مگاواتی مصرف برق در وسايل سرمايشي

وزير نيرو گفت: به طور متوسط استفاده از وسايل سرمايشي از جمله کولرها حدود 30 درصد از کل مصرف برق کشور را شامل مي شود و پيش بيني اين است که در تابستان سال جاري نيز مصرف برق اين وسايل سرمايشي به حدود 20 هزار مگاوات برسد.
به گزارش نویدتهران، مهندس «حميد چيت چيان» وزير نيرو امروز در نشستي با مديران ارشد صنعت برق کشور بر لزوم آمادگي هر چه بيشتر مجموعه هاي صنعت برق براي مدیریت پيک بار تابستان سال جاري تأکيد کرد.
وي در اين نشست گفت: بر اساس پيش بيني هاي انجام شده و با توجه به شروع زودتر فصل گرما در سال جاري به نظر مي رسد که پيک بار مصرف برق در مقايسه با پيک تابستان سال گذشته با افزايش قابل ملاحظه اي روبرو باشد.
وي تصريح کرد: مقايسه متوسط مصرف برق در هفته جاري با مدت مشابه سال گذشته نشان مي دهد که حدود 3 هزار مگاوات مصرف برق با افزايش روبرو بوده است و اين يعني اينکه ممکن است روزهاي پيک در تابستان سال جاري در مقايسه با سال هاي گذشته افزايش يابد.
وي تأکيد کرد: از راهکارهاي بسيار مهم براي کنترل پيک مصرف برق در تابستان و اجتناب از فرآيند خاموشي، همکاري بخش هاي مختلف از جمله صنايع و مشترکين خانگي و اداري براي مصرف برق در زمان هاي کم باري شبکه برق است.
وي اضافه کرد: اميدواريم در تابستان سال جاري نيز مردم فهيم کشورمان با صنعت برق کشور برای کاهش مصرف برق خود بويژه در زمينه وسايل سرمايشي به ما کمک کنند.
وزير نيرو خاطرنشان کرد: به طور متوسط استفاده از وسايل سرمايشي از جمله کولرها حدود 30 درصد از کل مصرف برق کشور را شامل مي شود و پيش بيني اين است که در تابستان سال جاري نيز مصرف برق اين وسايل سرمايشي به حدود 20 هزار مگاوات برسد.
وزير نيرو در پايان تأکيد کرد: در روزهاي مانده به پيک تابستان از توانير انتظار مي رود که با انجام يکسري از اقدامات فرهنگي در سطح جامعه زمينه همکاري بيشتر مردم با صنعت برق را فراهم آورد.
گفتني است، پيک مصرف برق در تابستان سال گذشته برابر با 52 هزار و 692 مگاوات بوده است که پيش بيني مي شود در تابستان سال جاري به حدود 55 هزار مگاوات برسد.