سخنگوی تعزیرات حکومتی:

قطعاً همه تخلفات مدارس غیر انتفاعی را رصد می‌کنیم

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: تأخیر آموزش و پرورش در اعلام نتایج آزمون‌های مدارس خاص موجب سردرگمی اولیاء و سوءاستفاده برخی مدارس غیر انتفاعی شده است.

سیدیاسر رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا تعزیرات همانند سال‌های گذشته بنا ندارد در موضوع تخلفات مدارس غیر انتفاعی ورود کند؟ افزود: با توافقی که با متولیان آموزش و پرورش داشتیم قرار شد همزمان با برخوردی که خودشان با متخلفان انجام می‌دهند ما نیز در شعب تعزیرات به تخلفات رسیدگی کنیم.
وی گفت: توافق شد که طی هفته آینده ۲۰ تخلف از مدارس شهر تهران که محرز شده است پس از رسیدگی آموزش و پرورش، به شعب تعزیرات استان تهران نیز ارجاع شود.
سخنگوی تعزیرات افزود: در خصوص دریافت شهریه در مدارس غیر انتفاعی گزارش‌هایی دریافت کرده ایم مبنی بر این که مثلاً قیمت مصوب شهریه ۱۱ میلیون تومان بوده، اما ۱۹ میلیون تومان دریافت کرده اند و همچنین دریافت مبالغی تحت عنوان ۳۵ و ۳۸ میلیون تومان هم در این مدارس به ما گزارش شده است.
رایگانی به موضوعی دیگر در خصوص تأخیر آموزش و پرورش در اعلام نتایج آزمون‌های مدارس خاص مانند تیزهوشان اشاره کرد و گفت: این تأخیر یکی دو ماهه که در اعلام نتایج صورت می‌گیرد مردم را سردرگم می‌کند و بالاجبار اولیاء مجبور می‌شوند در مدارس غیر انتفاعی ثبت نام کنند و مبلغی را به عنوان پیش پرداخت می‌دهند و این مدارس با اولیاء شرط می‌کنند که اگر انصراف دهند بخشی از مبلغ کسر می‌شود.
وی افزود: ما با مواردی از این شکایت‌ها مواجه بوده ایم و درخواست ما از مسئولان آموزش و پرورش این است که نتایج این مدارس خاص را سریعتر اعلام کنند تا از سردرگمی اولیاء و سوءاستفاده برخی مدارس غیر انتفاعی جلوگیری شود.
سخنگوی تعزیرات گفت: برخی مؤسسات کنکور آزمون‌هایی را با حضور ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دانش آموز برگزار می‌کنند و بلافاصله عصر همان روز نتایج اعلام می‌شود و قطعاً آموزش و پرورش هم این امکان را دارد که بتواند نتایج را سریعتر از زمانی که اعلام می‌کند اعلام نماید.
رایگانی افزود: قطعاً همه تخلفات مدارس غیر انتفاعی را رصد می‌کنیم و در سامانه ۱۳۵ و پیامک‌ها شکایات زیادی به ما اعلام است.