قدردانی حضرت آیت الله جنتی از نیروی انتظامی برای تامین امنیت

به گزارش نویدتهران، دبیر شورای نگهبان با قدردانی از نیروی انتظامی گفت: وظیفه اصلی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، ارتقای بصیرت دینی و انقلابی کارکنان است که موجب موفقیت بیشتر آنها در ماموریت ها خواهد بود.

آیت الله جنتی در دیدار حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اهمیت برقراری نظم و امنیت در جامعه، گفت: عملکرد فرماندهی و نیروهای خدوم و زحمتکش ناجا در راستای برقراری نظم و امنیت اجتماعی قابل ستایش است.

وی بر توجه ویژه به آموزش های عقیدتی سیاسی در نیروی انتظامی تاکید و تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، ارتقای بصیرت دینی و انقلابی کارکنان نیروی انتظامی است که موجب موفقیت بیشتر این نیرو در ماموریت هایش خواهد بود.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: مردم بایستی از تلاش های شبانه روزی پلیس و اقدامات آنها در راستای تامین نظم و امنیت مطلع شوند و بدانند در گذشته پلیس چه رفتاری با مردم داشت و در حال حاضر رویکرد ناجا در امر تکریم ارباب رجوع چگونه است.

آیت الله جنتی از سردار اشتری  به عنوان یکی از فرماندهان متدین، باهوش، با استعداد و تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) و انقلاب نام برد و گفت: بنده نیز به ایشان علاقمند هستم.

دبیر شورای نگهبان، تعهد دینی و انقلابی را دو اصل بسیار مهم برای نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: تا زمانی که اصلاح صورت نگیرد و افراد پایبند به اصول و ارزش ها نباشند، امور محوله به سامان نمی رسد.

آیت الله جنتی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سازمان هایی نظیر خبرگان، شورای نگهبان و نیروهای مسلح باید انقلابی بمانند و عمل کنند، افزود: در چنین سازمان هایی، روحیه انقلابی مهم بوده و از اصول بنیادین به شمار می آید بنابراین ناجا باید نیروهای متعهد و دارای روحیه انقلابی را جذب کند.

وی به فرماندهان و مسئولان ناجا توصیه کرد: در برخورد با مردم ادب و احترام را سرلوحه کار خود قرار دهید و هنگامی که باید قاطعانه برخورد کنید، قاطع باشید.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه کارکنان نیروی انتظامی باید با قرآن و نهج البلاغه مانوس باشند، گفت: نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) انقلابی آفرین است چراکه حضرت علی (ع) در عین مظهر رحمت، مظهر خشونت با دشمن بوده که اینها نباید اشتباه برداشت شود که برخورد با همه دوستانه یا خصمانه باشد.

وی به حوادث دی ماه 96 و اقدامات هوشمندانه و مقتدرانه ناجا در مدیریت آن اشاره و بیان کرد: در چنین حوادثی همیشه به ناجا و ماموریت های سنگین آن فکر می کنیم؛ امنیت مسئله مهمی است که من از ناجا در این رابطه تشکر می کنم.