وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فریضه حج فرصت های فردی و جمعی خاصی را برای زائران فراهم می کند

به گزارش نویدتهران،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فریضه حج فرصت های خاص معنوی و عبادی بسیاری را برای حجاج به صورت فردی و جمعی فراهم می کند که در مقایسه با دیگر مناسک قابل قیاس نیست.

سیدعباس صالحی امروز یکشنبه در سیزدهمین جلسه شورای عالی حج و زیارت با اشاره به اینکه مراسم حج برای جامعه اسلامی اهمیت خاصی دارد، گفت: در قالب مناسک هیچ اتفاقی را همچون حج سراغ نداریم. این سفر فرصت های خاص عبادی و معنوی را به صورت فردی و جمعی برای حجاج فراهم می کند.

وی ادامه داد: حج رویداد بزرگ اجتماعی برای مسلمانان و جهان اسلام به شمار می آید و امسال هم با وجود شرایط دشوار بین المللی و منطقه ای این توفیق حاصل شده تا هموطنانمان بتوانند فریضه حج را برگزار کنند. این اتفاق بزرگ ارتباطی بر ای همه جهان اسلام است که فواید بسیاری دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امید است همچون سال گذشته که سفری توام با عزت و کرامت به همراه امنیت کامل برگزار شد، امسال هم بتوانیم شرایط مناسبی برای حضور در کنگره بزرگ حج داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از زحمات دست اندرکاران حج و زیارت تشکر کرد و گفت: تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده است و اینکه در شرایط کنونی منطقه ای، حج امسال در یک فضای توام با آرامش بر پا شود حاصل تلاش سختکوشانه دست اندرکاران این حوزه است.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان حج و زیارت گزارشی از اقدامات انجام شده برای حج سال جاری، از ابتدای مذاکرات با عربستان تا اولین پرواز مجموعه عوامل و کارگزاران در روز گذشته را ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نیز بخشی از برنامه ریزی و فعالیت های فرهنگی برای حجاج در طول موسم حج را تشریح کرد.

بنابراین گزارش، در آستانه حج ۹۷، شورای عالی حج امروز تشکیل جلسه داد و آخرین برنامه ریزی های انجام شده برای حج بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این جلسه که به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد علاوه بر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، رئیس سازمان حج و زیارت، معاونان و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها و دستگاه های عضو شورای عالی حج نیز حضور داشتند.