سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی:

فراکسیون نمایندگان ولایی مستقل از فراکسیون ولایت فعالیت می‌کند / عضو گیری مجدد فراکسیون

به گزارش نویدتهران،نقوی حسینی از اعلام استقلال فراکسیون نمایندگان ولایی خبرداد.
سیدحسین نقوی حسینی  با اشاره به جلسه صبح امروز (سه شنبه، 13تیرماه) مجمع فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: در این جلسه پیرامون عملکرد فراکسیون و نحوه کار و برنامه های آینده فراکسیون صحبت شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که شورای مرکزی در جلسه قبلی خود پیرامون کارکرد فراکسیون و نحوه کار آن در آینده صحبت کرده بود، پیشنهاد شد فراکسیون نمایندگان ولایی مستقل از سایر فراکسیون ها از جمله فراکسیون ولایت به کار خود ادامه دهد و این بحث در شورای مرکزی مطرح و تصویب شد.

وی یادآور شد: پیش از این یک فراکسیون تحت عنوان ولایت تشکیل شده بود که جمعی از نمایندگان انشقاق ایجاد کرده و فراکسیونی با عنوان فراکسیون مستقلین ولایی تشکیل دادند لذا چون تبدیل به دو فراکسیون شد و برخی تصمیمات اتخاذ شده در جریان کار موانع و مشکلاتی را برای ولایی ایجاد کرد، این فراکسیون نتوانست پاسخگوی برخی تصمیمات باشد.

نقوی حسینی ادامه داد: از این رو در جلسه امروز مجمع عمومی پیشنهاد شورای مرکزی مبنی بر فعالیت مستقل فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح و موافقان و مخالفان صحبت کردند و نظر شورای مرکزی با اکثریت قاطع آرا به تصویب رسید لذا از این پس فراکسیون ولایت وجود ندارد و دو فراکسیون به صورت مستقل عمل می کنند.

وی تصریح کرد: البته هر دو فراکسیون در تصمیم گیری ها تعامل کرده و نشست های مشترک برگزار می کنیم اما تحت عنوان فراکسیون ولایت کار نمی کنیم و بنا داریم فرم عضویت مجدد بین نمایندگان توزیع کرده تا هرکس آمادگی دارد عضو فراکسیون شود.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شرط عضویت در این فراکسیون عدم عضویت در سایر فراکسیون ها و عدم حضور در جلسات آنهاست، خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه فراکسیون آذرماه سال گذشته انتخاب شد که تا آذرماه روی کار می ماند و انتخابات هیأت رئیسه همچون گذشته انجام خواهد شد.