آيت‌الله جنتي:

عهد شکنی آمریکا نشان داد نظر مقام معظم رهبری از سایر نظرات دقیق‌تر است

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای نگهبان با اشاره به پیش‌بینی عهدشکنی آمریکا از سوی مقام معظم رهبری گفت: این پیمان‌شکنی آمریکا نشان داد نظر ایشان از سایر نظرات دقیق‌تر بوده و از همه بهتر سیاست را می‌فهمند.
آيت‌الله جنتي در جلسه‌ي امروز شوراي نگهبان با اشاره به خروج آمريكا از برجام گفت: ترامپ با خروج از برجام نشان داد هيچ اعتقادي به تعهدات بين‌المللي ندارد و فقط با توجه به اغراض سياسي و هواي نفس خود تصميم مي‌گيرد.
دبير شوراي نگهبان با بيان اينكه اقدام رئيس‌جمهور آمريكا به اعتراف احزاب و گروه‌هاي سياسي داخل آمريكا از روي بي‌توجهي به عواقب آن صورت گرفته است، افزود: افراد برجسته‌ی سياسي در دنيا به ویژه در آمريكا و اروپا عهدشكني در برجام را موجب بي‌آبرويي و بي‌اعتباري آمريكايي‌ها مي‌دانند.
آيت‌الله جنتي در ادامه به موضع‌گيري منفي عليه آمريكا در جهان به ويژه كشورهاي اروپايي اشاره و اضافه كرد: موضع‌گيري منفي از سوي اروپايي‌ها كفايت نمي‌كند و ما منتظر اقدام عملي آنها براي اجراي تعهدات خودشان در اين زمينه هستيم.
دبير شوراي نگهبان با اشاره به هشدارها و موضع‌گيري به حق مقام معظم رهبري در طول مذاكرات مبنی بر عهدشکنی آمریکا تأكيد كرد: اقدام نابخردانه‌ی آمريكا نشان داد نظر مقام معظم رهبری از سایر نظرات دقیق‌تر است و علاوه بر آن ایشان از همه بهتر دشمن را می‌شناسند و از همه بهتر مسائل سياسي را درک می‌کنند.
وي با تأکید بر موضع حق و حكيمانه مقام معظم رهبري در مسائل مختلف گفت: همه‌ي ملت، مسئولان و دولت بايد متحد در يك صف تسليم مقام معظم رهبري باشيم و مطمئناً در اين صورت ملت ما از اين بحران نيز سربلند بیرون خواهد آمد و در غير اين صورت دچار خسارت خواهيم شد.
آيت‌الله جنتي در پايان با قدرداني از موضع‌گيري مجلس شوراي اسلامي ابراز اميدواري كرد: با توجه به تنش‌هاي خارجي و بين‌المللي، سرانجام امور به نفع ملت شريف و عزيز ما ختم به خير شود.