مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

عزاداری‌های ماه محرم باید مسجدمحور باشند و بی‌توجهی به غدیر، بی‌توجهی به آرمان‌های اسلام است

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مسجد مرکز دین است، گفت: عزاداری‌های ماه محرم باید مسجدمحور باشند و بی‌توجهی به غدیر، بی‌توجهی به آرمان‌های اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی در جلسه شورای هیئات مذهبی استان اظهار کرد: بی‌توجهی به غدیر، بی‌توجهی به آرمان‌های اسلام است و ما به‌عنوان کسانی که دلداده حضرت امیرالمومنین (ع) هستیم، باید به غدیر و جشن غدیرتوجه ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد: قبل از ورود به ماه محرم باید برنامه‌های ویژه برای عید غدیر را اجرا کنیم و از برگزاری عزاداری و برپایی علم‌های سیاه در شهرها و روستاها بپرهیزیم.

حجت‌الاسلام دکتر حسینی خاطرنشان کرد: همچنین لازم است که پانزدهم ماه ذی‌الحجه که میلاد امام هادی (ع) است مورد توجه قرار بگیرد و مسئولین هیئات مذهبی باید هیئات را جهت‌دهی کنند که به غدیر و پیام غدیر توجه ویژه‌ای شود چراکه غدیر است که می‌تواند عالم را به حرکت دربیاورد و مردم را سر سفره
امیرالمومنین (ع) بنشاند.

وی در ادامه بیان کرد: بعد از عید غدیر مسئله مهم دیگر، توجه به ماه محرم و برنامه‌سازی برای عزاداری‌های فاخر است و اولین موضوعی که متاسفانه کمرنگ شده، مسجدمحوری هیئات مذهبی است.

وی با تاکید بر اینکه مساجد باید محوریت عزاداری‌های ماه محرم همچون سنوات گذشته باشند، گفت: باید حداقل مبدا یا انتها عزاداری‌های خیابانی مسجد باشد در غیر اینصورت مساجد رفته رفته کمرنگ‌تر خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی مسجد را مرکز دین دانست وتصریح کرد: مسجد محل عروج پیامبر و محل تربیت مسلمانان است و اگر مراسم‌های مربوط به محرم و صفر را در مساجد برگزار کنیم، قطعا رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت.

وی بر ضرورت قرآن‌محور بودن عزاداری‌های ماه محرم نیز تاکید کرد و افزود: امام حسین (ع) شهید راه قرآن است و باید مباحث قرآنی در جلسات عزاداری هیئات مذهبی مورد بحث قرار بگیرند.

حجت‌الاسلام دکتر حسینی در ادامه بیان کرد: همچنین عزاداری صحیح باید مورد توجه قرار بگیرد؛ متاسفانه سال‌هاست که برخی چیزها که هیچ سنخیتی با مباحث دینی ندارد مرسوم و بر خرافه‌ها رفته رفته افزود می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: قدم به قدم به عزاداری صحیح و فاخر و سنتی باید برگردیم و این را هرگز نباید فراموش کنیم که افزایش کمی هیئات مذهبی مهم نیست،بلکه افزایش کیفی است که ارزشمند است.