نقوی حسینی با اشاره به استعفای سعد حریری:

عربستان به دنبال بی‌اثر کردن نقش مثبت حزب‌الله در به سامان رساندن لبنان است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بازیگر اصلی سناریوی استعفای سعد حریری عربستان سعوی است.
سیدحسین نقوی‌حسینی در خصوص استعفای سعد حریری در خاک عربستان، اظهار داشت: اگر به سابقه چند سال اخیر مسئولیت سعد حریری برگردیم به یاد می‌آوریم که در مدتی بسیار طولانی، جایگاه نخست وزیری در دولت لبنان خالی ماند و باعث بروز بحران هایی در این کشور شد که با اقدام نقش مثبت حزب الله دولت لبنان تشکیل شد و به بحران ها پایان داد و امید به لبنان بازگشت و دولت نیز کار خود را آغاز کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آن مقطع همه از نقش و اثرگاری مثبت حزب الله در این موضوع تمجید کردند، بیان کرد: به سامان رسیدن لبنان با نقش مثبت حزب الله برای برخی از کشورها قابل تحمل نبود و از همان ابتدا شروع به کارشکنی کردند و رژیم آل سعود از این موضوع بسیار عصبانی بود.

وی افزود: عربستان همه تلاش خود را به کار گرفت تا آرامش در لبنان را برهم زند، نشست و برخاست های زیادی صورت گرفت و رایزنی شد تا عربستان توانست به وسیله ایجاد ارتباط با سعد حریری هدف خود را تامین کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان توانست با استعفای سعد حریری شرایط را به 2 سال قبل برگرداند، ادامه داد: در حال حاضر همه می دانند که این استعفا برای ایجاد بحران در دولت لبنان است.

نقوی حسینی بازیگر اصلی این سناریو عربستان سعوی است، متذکر شد: در ساماندهی دولت لبنان در 2 سال گذشته حزب الله نقش موثری داشته و برای کمرنگ کردن این اثر و تبدیل آن به نقشی منفی، سعد حریری از حزب الله و ایران نام برد تا آن نقش اصلی در ذهن مردم کمرنگ شود.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش عربستان برای معرفی ایران و حزب الله به عنوان ایجاد کننده بحران، گفت: قطعا مردم لبنان متوجه هستند که چه شرایطی به وجود آمده است و اسیر صحنه سازی‌های عربستان نمی‌شوند.