آیت الله العظمی مکارم در درس خارج مطرح کردند:

طرح ترامپ رسوایی بزرگی برای عربستان است

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن طرح آمریکایی و صهیونیستی اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفتند:آمریکا و صهیونیست ها در انجام این مسئله گرفتار شکست تازه ای خواهند شد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در ابتدای درس خارج فقه خود که در مسیجد اعظم و با حضور طلاب و روحانیون برگزار شد، با محکوم کردن طرح آمریکایی و صهیونیستی اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفتند:این کار برخلاف موازین بین المللی است.
ایشان تصریح کردند: شکست توطئه اخیر در لبنان و یمن موجب شد به فکر فتنه ای جدید بیفتند که شاید بتوانند در آن فتنه، شکست های پی در پی خود را جبران کنند؛ اما بدانند که کور خوانده اند و موفق نخواهند شد.
این مرجع تقلید بیان داشتند: آمریکا و صهیونیست ها گرفتار شکست تازه ای خواهند شد.
متن بیانیه حضرت آیت الله مکارم شیرازی که در درس خارج خود قرائت کردند به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
حكم اخير دولت آمريكا كه برخلاف قطعنامه شوراى امنيت و بر خلاف تمام موازين بين المللى بود درباره بيت المقدس و اينكه متعلق به اسرائيل و پايتخت اوست و تصميم بر اينكه شش ماه ديگر سفارتخانه آمريكا به آنجا برود، موج عظيمى از نفرت را در سراسر جهان برانگيخت و تمام مسلمين دنيا و بسيارى از ملت‌هاى آزادى‌خواه و رجال سياسى جهان آن را شديدا محكوم كرده‌اند.
در اينجا دو نكته حائز اهميت است: نخست اينكه بعد از شكست آمريكا و طرفدارانش در عراق و سوريه و شكست توطئه اخير در لبنان و يمن به فكر فتنه‌اى جديد افتاده‌اند شايد بتوانند در آن فتنه، شكست‌هاى پى‌در پى سابق را جبران كنند در حالى كه كور خوانده‌اند زيرا مخالفان آمريكا و طرفدارانش، در اين فتنه بسيار بيشتر از فتنه سابق است و به يقين در اينجا هم گرفتار شكست و رسوايى تازه‌اى خواهند شد.
ديگر اينكه اين جنايت بزرگ سبب رسوايى طرفداران آمريكا مانند عربستان سعودى گرديد كه آمريكا و اسرائيل را اخيراً به عنوان دوست خود انتخاب كرده‌اند و تا مى‌توانستند از بيت المال مسلمين به آنها كمك كردند؛ اكنون حيرانند و نمى‌دانند در برابر مسلمانان جهان چه بگويند و چه كار كنند.
در ضمن اين تصميم سنگ بزرگى در مسير طرفداران سازش با اسرائيل نيز انداخت كه آن هم رسوايى ديگرى است.
در اين شرايط همه مسلمين جهان بايد متحد شوند، چون قدس حلقه اتصالى است در ميان همه آنها و بايد در برابر اين تجاوز آشكار و زورگويى زشت بايستند و نگذارند شهر قدس و قبله اول مسلمين از دست برود.
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرآ وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ.