حجت الاسلام محمود علوی:

ضرورت وحدت در کشور امروز بیش از هر زمانی است

به گزارش نویدتهران،وزیر اطلاعات گفت: امروز ضرورت وحدت در کشور بیش از هر زمانی است و هر کس کلمه ای بگوید که زمینه را برای پیوند هر چه بیشتر فراهم کند، بزرگترین خدمت را به نظام کرده و به خون شهدا حرمت گذاشته است.

حجت الاسلام محمود علوی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان زنجان با بیان اینکه اکنون دیدگاه ها در کشور درباره مسائل ملی بسیار نزدیک به هم است، افزود: شرایط حاضر نخستین گردنه ای نیست که مقابل حرکت کشور قرار گرفته و مردم انقلابی ایران گردنه های زیادی را در ۴۰ سال گذشته با موفقیت و سربلندی پست سر گذاشته است.
وی ادامه داد: به طور قطع این مقطع را نیز با هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی پشت سر خواهیم گذاشت.
حجت الاسلام علوی به پیشرفت های کشور در زمینه های مختلف به ویژه در مواضع راهبردی اشاره کرد و افزود: امروز جبهه مقاومت در اوج قدرت قرار گرفته و جمهوری اسلامی سنگر به سنگر پیشروی کرده و هر بار که دشمن به ترفند پیچیده ای دست زده، این ترفند با هدایت های رهبر معظم انقلاب، نقش بر آب شده است.
وی به لزوم حرکت حساب شده در برابر دشمن تاکید کرد و گفت: اگر علت خیلی از مسائلی را که با آنها مواجه هستیم جستجو کنیم، منشا حدود ۷۰ درصد مشکلات خودمان هستیم و دشمن نقشی در آن ندارد بلکه از آن بهره برداری می کند.
وی به نارآمی های دی ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: پیام دی ماه ۹۶ را خودمان به خودمان دادیم نه دشمن؛ اگر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنیم و نقشه راه تنظیم شده ای را داشته باشیم، به طور قطع دشمن نمی تواند کاری از پیش ببرد.
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه اکنون دشمن بدون نقاب وارد عرصه نبرد شده است، خاطر نشان کرد: این جنگ، جنگ اقتصادی است و ما نیز باید برنامه ریزی متناسبی با آن داشته باشیم.
وی تصریح کرد: عبور از این مقطع نیاز به وحدت فرماندهی دارد که در این زمینه ما فرمانده توانمند، کارآمد و هوشمندی مانند رهبر معظم انقلاب را داریم، بنابراین اگر این فرماندهی را پاس بداریم می توانیم دشمن را به عقب برانیم.
حجت الاسلام علوی صبر و تحمل در برابر ناملایمات را از دیگر عوامل مهم پیروزی در برابر دشمن برشمرد و گفت: اگر مردم احساس کنند مشکلات پیش آمده از ناحیه دشمن است، بر مشکلات صبر می کنند ولی اگر احساس کنند نارسایی ها بر اثر سهل انگاری و ناکارآمدی مسئولان است تحمل مشکلات برایشان سخت می شود.
وزیر اطلاعات به ضرورت پرهیز از سیاه نمایی و یأس آفرینی در جامعه تاکید کرد و گفت: سیاه نمایی هایی که از تریبون های مختلف پی گرفته می شد به حوادث دی ماه ۹۶ منجر شد.
وی خاطرنشان کرد: سیاه نمایی ها به جای اینکه بخشی از نظام را به زانو درآورد، به تمام نظام آسیب وارد می کند.
حجت الاسلام علوی وحدت را نیاز مهم کشور در مقطع کنونی عنوان کرد و گفت: براساس آیات و روایات اسلامی، نتیجه اختلاف، زمین خوردن است ولو اینکه یک ملت حق باهم دچار اختلاف شوند.
وی با بیان اینکه اختلاف، عزت آفرین نیست، گفت: باید سخنان و مواضعی که باعث اختلاف می شود را رها و به جای آن زمینه های برادری و همدلی و هم فزایی بیشتر را فراهم کنیم.
وزیر اطلاعات به ضرورت خدمت بی منت به مردم اشاره کرد و افزود: خدمت رسانی به مردم، حق آنان است و ما بدهکار مردم هستیم.
وی به لزوم انعکاس خدمات و برجسته کردن اقدامات دولت در رسانه ملی اشاره کرد و گفت: انتقاد باید در تریبون های مختلف و رسانه ها با زبان منصفانه و مشفقانه و امید آفرین باشد.

* ۲۱ هزار میلیارد تومان در نتیجه رسیدگی به موارد فساد اقتصادی به بیت المال بازگشت
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در کنار تامین و حمایت از امنیت اقتصادی، با فساد اقتصادی نیز باید مبارزه بی امان داشته باشیم گفت: طی یک سال گذشته در نتیجه پیگیری موارد فساد اقتصادی در کشور، ۲۱ هزار میلیارد تومان به بیت المال بازگردانده شد.
وی اظهار کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، مبارزه با فساد اقتصادی بیش از آنکه اعلامی باشد، اعمالی ست، بنابراین با موارد فساد باید بدون تعارف برخورد کنیم.
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی است، خاطرنشان کرد: ما نیاز به سلامت اقتصادی داریم چرا که اقتصاد یک کشور زمانی مقاوم خواهد بود که در آن فساد نباشد.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری یک گروه تروریستی چهار نفره در کشور در چند روز اخیر خبر داد و گفت: داعش سرزمین را ازدست داده ولی اسلحه را زمین نگذاشته است و همواره در فکر ضربه زدن به امنیت کشورهای اسلامی به ویژه ایران است.
وی به اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (ع) اشاره کرد و افزود: روز گذشته نیز با رصد اطلاعاتی انجام شده، یکی از سر تیم های قاچاق مواد مخدر در کشور به هلاکت رسید.