هشدار ایران به ماجراجویی تازه آمریکا؛

ضرورت راستی‌آزمایی ادعاهای آمریکا در سوریه

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای عالی امنیت گفت: در صورتی که دولت آمریکا در ادعاهای خود صداقت دارد، باید اطلاعات مربوطه را در اختیار بازرسان سازمان منع سلاحهای شیمیایی قرار دهد تا راستی آزمایی شود.
دریابان علی شمخانی با هشدار نسبت به عواقب اقدامات آمریکا در سوریه، گفت: بدون شک رفتارهای نابخردانه و ماجرا جویانه آمریکا در سوریه مصداق بارز بازی با آتش است.

او در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا ضد سوریه که به بهانه قصد دمشق برای استفاده از سلاح شیمیایی مطرح شده است، گفت: طرح مجدد ادعاهای واهی ضد سوریه تداوم سناریوی آمریکا برای سرپوش گذاردن بر شکستهای مستمر جبهه تروریسم و مقابله با پیشروی های تعیین کننده ارتش سوریه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ضرورت ورود سازمان منع سلاحهای شیمیایی (OPCW) به موضوع ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا اظهار داشت: در صورتی که دولت آمریکا در طرح ادعاهای خود صداقت دارد باید اطلاعات مربوطه را در اختیار بازرسان سازمان منع سلاحهای شیمیایی قرار دهد تا با همکاری دولت سوریه مورد راستی آزمایی بی طرفانه قرار بگیرد.

وی با یادآوری تجاوز غیر قانونی آمریکا به خاک سوریه و هدف قرار دادن پایگاه هوایی شعیرات به بهانه استفاده این کشور از سلاح شیمیایی افزود: ایران و روسیه پس از این رخداد رسما خواستار اعزام هیئت حقیقت یاب بین المللی برای بررسی ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا شدند، اما واشنگتن برای جلوگیری از افشای پوچ بودن اتهامات مطرح شده ضد سوریه، مانع انجام این اقدام شد.

شمخانی با هشدار نسبت به عواقب اقدامات یک سویه آمریکا و زیر پا گذاردن مبانی حقوق بین الملل و حاکمیت ملی سوریه افزود: بدون شک رفتارهای نابخردانه و ماجراجویانه آمریکا در سوریه مصداق بارز بازی با آتش است.

وی در پایان گفت: صحنه نظامی در این کشور تداوم تجاوز یک طرفه آمریکا به سوریه و مواجه نشدن با واکنش متقابل را تغییر خواهد داد.