وزیر بهداشت :

شهید مطهری مایه فخر حوزه علمیه است

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت گفت: دولت و مجلس در پنج سال گذشته درحد توان خود، برای حل مشکلات مردم در بخش بهداشت و درمان تلاش و کمک زیادی کردند و رییس مجلس در طول ۵ سال گذشته به سلامت مردم که البته بسیار حساس است، توجه ویژه ای داشت.

دکتر سید حسن هاشمی در آیین آغاز عملیات اجرایی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۳۵ تختخوابی قلب قم، اظهار داشت: ممکن است مردم گرسنگی، بیکاری و گرفتاری های دیگر را تحمل کنند، اما وقتی دارو، پزشک و امکانات درمانی نباشد، تاب آوری مردم، کاهش می یابد.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: خوشحالیم که با اقدامات مسئولان و نمایندگان قم، مردم در مراکز درمانی مورد احترام قرار می گیرند و بخشی از مشکلات مردم در این حوزه که بخشی از رفاه اجتماعی است، برطرف شده است و این اقدامات در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “مردم به جز درد و رنج بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشند” انجام شد.
دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی قلب قم در زمان مقرر تکمیل شود و به ارائه خدمات به مردم و علاقه مندان به اهل بیت(س) و حضرت معمومه(س) بپردازد.

وزیر بهداشت، گفت: خوشبختانه با کمک و همراهی خیرین سلامت، در استان قم، هزاران تخت بیمارستانی به ظرفیت این استان اضافه می شود که یکی از آنها بیمارستان امیرالمومنین با سرمایه گذاری حضرت آیت الله خوانساری و فرزندان ایشان است و بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی نیز با سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در حال ساخت است که امیدواریم تا قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد شهید مطهری(ره)، بیان داشت: انتظار داشتیم که در طول ۴۰ سال گذشته، سیره، روش و منش شهید مطهری نه تنها تقویت شود، بلکه در نظام آموزشی کشور جاری شود.

دکتر هاشمی افزود: مرحوم مطهری در دهه های ۴۰ و ۵۰ به دلیل حاکمیت جریان چپ و کمونیست در کشور، با جمعیتی جوان و پرسشگر روبرو بود. ایشان با شناخت عمیقی که از اسلام داشت و با تاسی به سیره پیامبراکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) در مواجهه با افرادی که در امور دینی پرسشگر بودند، با روی گشاده و منطق بسیار قوی رفتار می کرد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: باید قبول کنیم که قشری نگری، سطحی اندیشی و حاکمیت برخی افرادی که شناخت شان از دین بیشتر شنیداری است تا تدبر و مطالعه، از عوارضی است که محیط های دانشگاهی و غیردانشگاهی را تهدید می کند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: یکی از آرزوهای شخصیت هایی از جمله شهید مطهری و مرحوم علامه طباطبایی این بود که ثابت شود فرهنگ انتظار به معنای رواج منکر در جامعه نیست، چون در دوران قبل از انقلاب، بسیاری بر این باور بودند که با رواج منکر در جامعه، حضرت حجت ظهور می کند که این باور اشتباه بود.