آیت الله رئیسی :

شهدا به ما ایستادگی و مقاومت را آموختند

به گزارش نویدتهران،رئیس قوه قضاییه در مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، گفت: این کشور و این درخت تنومند پرثمر انقلاب اسلامی بر خون مطهر شهیدان نهاده شده است و کسانی که به هر دلیل در این کشور ناخالصی داشته باشند یا ناخالصی القا کنند، بدانند که نه فکرشان و نه عملشان ماندگاری نخواهد داشت.

آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع)، گفت: این جمعیت برای ادای تکلیف نسبت به کسانی آمده اند که خون خود را برای حفظ امنیت، اقتدار، عزت، عظمت و آقایی این کشور و حاکمیت خدا به مردم و حاکمیت اسلام هدیه کردند.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: وظیفه ما این است که نسبت به پیکر‌های پاک این شهدا ادای احترام کنیم که این عظمت را این شهدای پاک آفریده‌اند.

وی با اشاره به حدیث نورانی از امام جعفر صادق (ع) گفت: امام جعفر صادق (ع) می‌فرماید: دانش برای انسانی که اهل علم و دانش و در مسیر انسان سالک الی الله است، ضرورت دارد و ۴ نکته مورد توجه این انسان سالک باید باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: اول خدا شناسی، دوم دین شناسی، سوم شناخت آنچه از ایمان و عمل صالح و آنچه وظیفه این انسان است برای سلوک و پیمودن راه و چهارم شناخت جامعه و آنچه وظیفه انسان است و آسیب‌هایی که در میانه راه زندگی انسان سالک او را تهدید می‌کند.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: شهدای عالیقدر که در محضر آن‌ها هستیم، مظهر این معرفت و شناخت هستند. حقیقتا آن‌ها با ما سخن می‌گویند؛ لیکن گوش شنوا لازم است که بشنود.

وی بیان داشت: این‌ها به ما درس خداشناسی می‌دهند، خودشان در راه خدا قدم برداشته‌اند و مظهر اخلاص و تلاش برای خدا بودند و برای پروردگار فعال بودند.

رئیس قوه قضاییه افزود: در محضر شهدای گرانقدر، ما باید درس بندگی، عبودیت، دلدادگی به خدا و خداشناسی یاد بگیریم. این‌ها حقیقتاً خوب شناختند که دین از آن‌ها چه می‌خواهد.

وی گفت: شهدای گرانقدر آسیب شناس خوبی بودند؛ دشمن شناس و دشمن ستیز بودند و جلوه دشمن شناسی و دشمن ستیزی هستند و به ما آموختند که انسان سالک باید دشمن شناس و دشمن ستیز باشد.

وی ادامه داد: عزیزان ما آن روز به فرمان امام (ره) به میدان رفتند و دشمن را شکست دادند. شرایط امروز ما و شرایط دشمن، متاثر از ان حضور است. آثار خون شهدا را ببینید. این حضور البته یک بحث معنوی و عرشی دارد و یک بخش سرزمینی و ارضی که در این سرزمین اتفاق افتاد و قابل رصد کردن است.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: امروز توفیق از آن نیرو‌های انقلاب اسلامی و جبهه انقلاب است؛ لکن دیروز میدان جنگ، مرز‌های جنوب و غرب بود و امروز می‌بینید در منطقه مرز‌ها کجاست.

آیت‌الله رئیسی گفت: آنچه امروز جمهوری اسلامی ایران امتداد راهبردی خود تعریف کرده، کشور‌های منطقه، یمن، آفریقا و تا بسیاری از کشور‌ها امتداد راهبردی است.

وی افزود: دیروز شهدای عالیقدر سخن از حق و عدالت و دشمن ستیزی داشتند و امروز این پیام به همه عالم رسیده است و هر جا سخن از دشمن ستیزی و دشمن شناسی است، آنجا امتداد راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس قوه قضاییه گفت: شهدا به ما ایستادگی و مقاومت را آموختند و آنچه داریم امروز نه در بستر راهبرد مذاکره است و نه در تسلیم.

تصریح کرد: بدانیم اگر مقاومت و ایستادگی کنیم، دشمن عقب نشینی می‌کند؛ ولی بعضی‌ها طور دیگری قلم زدند و ادبیات دیگری به کار بردند و حرف‌های دیگری بر زبان جاری نمودند؛ اما بار‌ها مقام معظم رهبری فرمودند آن دست مبارکی که روی ماشه رفت و پهپاد آمریکایی را ساقط کرد، نشان داد که نظام جمهوری اسلامی در مقاومتش و ایستادگی در مقابل دشمن هیچ تردیدی در دل راه نمی‌دهد، آمریکا را دشمن اصلی می‌شناسد و در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها با همه توان می‌ایستد و با همه قدرت آمادگی دارد آن‌ها را در این میدان پیشیمان کند.

وی خطاب به خود و همه مسئولان و دست اندرکاران، تصریح کرد: بیش از همیشه و پیش از همه کار‌ها و اقدامات، به فلسفه شهادت شهیدان و وصیت نامه بلند شهیدان نگاه کنیم.

رئیس قوه قضاییه وجه مشترک وصیت نامه‌های شهدا را مورد اشاره قرار داد و گفت: شهدا در وصیت نامه‌هایشان عنوان کرده‌اند که برای خدا و به امر، ولی فقیه زمان رفتیم؛ نگذارید ارزش‌ها در این کشور و نظام تنها بماند. باید در مقابل دشمنان با همه وجود ایستادگی کرد تا علم دین و ارزش‌های دینی برپا بماند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه شهدای عالیقدر ما پیام و سخن دارند و باید گوش‌های ما شنوا باشد، عزت، اقتدار، ایستادگی و مقاومت، احساس مسئولیت، امر به معروف و نهی از بدی‌ها و زشتی‌ها و پلشتی‌ها، اطاعت از فرامین رهبری، ذلت نپذیرفتن در هر شرایط و عزیز بودن در همه مراحل را از جمله پیام‌های شهدا برشمرد.

وی اظهار کرد: امید آن داریم خداوند گوش‌های همه ما را برای شنیدن پیام روشن شهیدان، سخنان و پیام‌های انسان ساز شهیدان، پیام‌های رقم زننده سعادت دنیا و آخرت شهیدان مهیا فرماید.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه همه بدانیم خدا از خون شهیدان نمی‌گذرد؛ چون خون شهیدان متصل به ثارالله است، گفت: خداوند از خون امام حسین (ع) نمی‌گذرد و خونخواه حسین (ع) خداست. خدا از خون علی اصغر (ع) نمی‌گذرد. خدا از خون قاسم ابن الحسن (ع) نمی‌گذرد. خدا از خون حبیب ابن مظاهر نخواهد گذشت. این خون‌ها در کشور ما و در جبهه‌های جنوب و غرب ما به ثارالله متصل شده است و چون متصل به ثارالله و عاشورا شد، این جریان امتداد عاشورای حسینی است.

آیت الله رئیسی افزود: ممکن است باطل جولانی داشته باشد؛ اما ماندگاری و ثبات و ایستادگی ندارد و وعده خدا آن است که ماندگاری عالم با حق و از آن حق و در مسیر حق است. همه ما و همه دست اندرکاران برای همه عصر‌ها و نسل‌ها و سال‌ها و روز‌ها و مجلس‌ها و دولت‌ها و ادارات و سازمان‌ها یکی می‌آید و یکی می‌رود؛ اما بدانید که خداوند از خون شهدا نمی‌گذرد.

وی تصریح کرد: این کشور و این درخت تنومند پرثمر انقلاب اسلامی بر خون مطهر شهیدان نهاده شده است و این خون شهیدان است که این درخت تنومند را آبیاری کرده و می‌کند و کسانی که به هر دلیل در این کشور ناخالصی داشته باشند یا ناخالصی القا کنند، بدانند که نه فکرشان و نه عملشان ماندگاری نخواهد داشت.