فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ؛

شناسایی هویت ۳۴ شهید از ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده

به گزارش نویدتهران،فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ از شناسایی هویت 34 شهید از 150 شهید تازه تفحص شده خبر داد و گفت: مراسم تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس در 17 استان کشور برگزار می‌شود.
سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمدرضا یزدی» فرمانده سپاه محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) تهران بزرگ، طی نشست خبری که در ساختمان ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد به تشریح برگزاری مراسم تشییع باشکوه پیکرهای مطهر ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس که به تازگی تفحص شده و به آغوش میهن اسلامی بازگشته‌اند، پرداخت.

سردار یزدی در این نشست اظهار داشت: مراسم تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس و ۳۴ شهید شناسایی شده در آستانه شهادت امام جعفر صادق (ع)، در ۱۷ استان کشور اعم از استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، هرمزگان، بوشهر، اردبیل و تهران و گیلان، قزوین و خوزستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در چهار استان هویت شهدا گمنام، در هفت استان هویت شهدا شناسایی شده و در ۱۰ استان نیز هم شهدای گمنام وجود دارد و هم شناسایی شده، گفت: مراسم وداع با شهدا روز چهارشنبه پنج تیر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود. مراسم تشییع شهدا نیز پنج‌شنبه شش تیر ساعت ۹ از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج الشهدا با حضور پر شور مردم شهید پرور و سخنرانی آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) با تاکید بر اینکه هویت چهار شهید متعلق به تهران شناسایی شده است، عنوان کرد: پیکرهای شهدایی که هویت آن‌ها شناسایی شده، هفته آینده در سراسر کشور جهت تشییع و خاکسپاری به خانواده‌هایشان تحویل داده خواهند شد. برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای استانی نیز بر عهده استان خودشان است.

وی با بیان این‌که در برخی از استان‌ها شهدای گمنام، برخی از استان‌های شهدای شناسایی شده و در برخی از استان نیز شهدای گمنام و شهدای شناسایی شده تشییع خواهند شد، خاطرنشان کرد: در استان‌های اصفهان، سمنان، چهارمحال و بختیاری و تهران شهدای گمنام و شهدای شناسایی تشییع می‌شوند. در استان‌های خراسان رضوی، فارس، بوشهر، گیلان، قزوین و خوزستان نیز شهدای شناسایی شده تشییع خواهند شد. همچنین در استان‌های مرکزی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، اردبیل، هرمزگان و قم شهدای گمنام را تشییع می‌شوند. در استان‌هایی که شهدای شناسایی شده وجود دارد، ممکن است در یک بخش یا روستا شهدا تشییع شوند؛ البته در مرکز استان نیز اقداماتی صورت خواهد گرفت.