آیت الله اراکی در جمع خبرنگاران خبر داد:

شرکت ۵۲۰ شخصیت داخلی و خارجی در کنفرانس وحدت/ تشکیل بیش از ۱۶ اتحادیه جهانی وحدت گرا

به گزارش نویدتهران، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی زمان برگزاری سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی را ۱۴ تا ۱۶ آذرماه اعلام کرد و گفت: بیش از ۲۲۰ میهمان خارجی از شخصیت های برجسته جهان و حدود ۳۰۰ میهمان داخلی در کنفرانس امسال شرکت می کنند.
آیت الله محسن اراکی، امروز در نشست خبری سی و یکمین کنفرانس وحدت با موضوع «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی»، در تهران، با تبریک به ایام میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) و همچنین تسلیت جان باختی تعدادی از هموطنان در زلزله استان کرمانشاه، پیروزی های بزرگ جبهه مقاومت در عراق و سوریه علیه گروه تروریستی داعش را تبریک گفت و اظهار داشت:پس از شکست نظامی داعش ما اکنون وارد مرحله جدیدی از تلاش رهبران جهان اسلام برای ایجاد وحدت و همگرایی بین بخشهای مختلف جامعه اسلامی شده ایم.
وی ادامه داد: بزرگترین توطئه دشمنان جهان اسلام به خصوص مثلث شوم صهیونیسم، وهابیسم و امپریالیسم استکباری آمریکا برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام و شکستن عزم و اراده ملتهای آزادی خواه و صلح جو، شکل گیری دولت خود خوانده داعش بود که با شکست روبرو شد و پس از این وعده شکل گیری امت واحده اسلامی حتمی است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما با عزم استوار و با همکاری نهادهای دلسوز و همراهی مقام معظم رهبری مسیر وحدت و شکل گیری امت واحده اسلامی را ادامه خواهیم داد.
وی با اشاره به این که در یک سال گذشته فعالیت های گسترده ای در این مسیر مسیر وحدت و شکل گیری امت واحده اسلامی در داخل و خارج کشور داشته ایم، ادامه داد:در داخل کشور برگزاری کنفرانس هایی نظیر کنفرانس اتحادیه های تقریب نهاد و نشست های علمی گوناگون به مناسبت های مختلف در سراسر کشور و همچنین اردوهای آموزشی و فرهنگی و برنامه های گسترده هنری به وسیله بخش های مختلف مجمع تقریب و دانشگاه مذاهب را داشتیم که زمینه خوبی برای تحکیم هرچه بیشتر وحدت بین مذاهب را فراهم کرد.
آیت الله اراکی اضافه کرد: در خارج از کشور، در طول یک سال گذشته بیش از 20 کنفرانس بین المللی با همکاری شخصیت ها و نهادهای تقریبی کشورهای مختلف جهان از جمله اندونزی، مالزی، تونس، عراق، ترکیه، برزیل و … برگزار ش.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که در این کنفرانس ها مباحث مهمی مطرح شد و بیانیه های خوبی برای در رابطه با همگرایی جهان اسلام و وحدت هر چه بیشتر مذاهب در سراسر جهان ارائه شد، افزود: کنفرانس اتحادیه علمای مقاومت با حضور 1500 نفر از شخصیت های مهم دنیا در لبنان برگزار شد و همه یکصدا و با عزم واحد انجار و تنفر خود را از حرکت های تکفیری صهیونیستی، اعلام و برنامه های خوبی برای تحکیم هرچه بیشتر وحدت در جهان پیشنهاد دادند.
آیت الله اراکی افزود: مجمع تقریب در سال گذشته حرکتی را در سراسر جهان آغاز کرد که تأسیس، پشتیبانی و ترویج جنبش های وحدت گرا در جهان اسلام بود، بیش از 16 اتحادیه جهانی را پی ریزی کرد که اساسنامه آنها تدوین و هیئت مؤسس این اتحادیه ها نیز تعیین شده اند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی هم جهش خوبی داشته است و ما می توانیم با همکاری ریاست این دانشگاه مرحله جدیدی را رقم بزنیم.
آیت الله اراکی اظهار کرد: رشد بیش از 200 درصدی دانشجو در دانشگاه مذاهب نشانه تحول خوب آن است و می توان گفت، برنامه های مشترک مجمع تقریب و دانشگاه مذاهب در مسیر وحدت ستودنی است.
وی با بیان اینکه امروز در سراسر جهان شاهد پیشرفت جریان وحدت گرا و اقول جریان تفرقه گرا هستیم، ابراز امیدواری کرد: سی و یکمیمن کنفرانس وحدت با موضوع «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی»، بتواند مرحله جدیدی از همگرایی در جهان اسلام را رقم بزند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، زمان برگزاری سی و یکمیمن کنفرانس وحدت اسلامی را روزهای 14 تا 16 آذرماه در تهران اعلام و خاطرنشان کرد: در کنفرانس وحدت امسال شاهد حضور بیش از 220 میهمان خارجی از شخصیت های برجسته جهان و حدود 300 میهمان داخلی هستیم و بسیاری از میهمانان برای اولین بار در این کنفرانس شرکت می کنند.