به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی؛

شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع) به صورت رسمی آغاز به کار کرد

به گزارش نویدتهران،همزمان با آیین اختتامیه نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، شبکه ماهواره ای امام رضا(ع) با حضور تولیت آستان قدس رضوی به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.
این مراسم با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی کریمیان؛ دبیر کل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، علی عسکری؛ رئیس سازمان صدا و سیما، مرتضی بختیاری؛ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.
این شبکه ماهواره‌ای به مناسبت اتحاد و همبستگی رسانه‌های کشور های اسلامی و با پشتیبانی آستان مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بر روی ماهواره «نایل ست» قرار گرفته است.
شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع) از اسفندماه سال 95 به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده است و به صورت زنده به پخش برنامه‌های حرم مطهر رضوی می‌پردازد.
این شبکه ماهواره‌ای، حضور زائران مشتاق امام رضا(ع) از سراسر جهان را انعکاس می‌دهد. پخش کلیپ های جذاب تصویری و برنامه‌های معرفتی در خصوص شخصیت، کرامت و مقام حضرت ثامن الحجج (ع) نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار این شبکه قرار دارد.
این شبکه به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی، کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا را پوشش می‌دهد و علاوه بر ایران، شیعیان و مسلمانان سراسر جهان و به ویژه شیعیان مظلوم بحرین، لبنان، عراق و سایر بلاد اسلامی نیز از مخاطبان اصلی این شبکه خواهند بود.