بروجردی در دیدار با نماینده مجلس اندونزی:

سیاست نابخردانه سیاستمداران آمریکایی باعث انزوای آن کشور و ایستادگی و اتحاد امت اسلامی شده است

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با نماینده مجلس اندونزی با انتقاد از سیاست رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: سیاست نابخردانه سیاستمداران آمریکایی باعث انزوای آن کشور و ایستادگی و اتحاد امت اسلامی شده است.
علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با خانم نورحیاتی نماینده مجلس اندونزی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور، گفت: توسعه و گسترش مناسبات در عرصه‌های مختلف بویژه روابط پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی می‌تواند به ارتقاء سطح مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور کمک نماید.

وی افزود: بسترهای فراوانی برای افزایش مراودات بخش‌های خصوصی و دولتی دو کشور وجود دارد که باید در راستای منافع دو ملت از آن بهره برد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران‌های منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت از گروه‌های تکفیری و افراطی در منطقه خاورمیانه باعث رشد آنها شده‌اند.

وی تأکید کرد: دشمنان جهان اسلام با ایجاد تنش، درگیری و تفرقه بدنبال تضعیف توان امت اسلامی و ایجاد حاشیه امنیت برای رژیم اشغالگر قدس هستند.

بروجردی در بخش دیگری با انتقاد از سیاست رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: موضوع فلسطین مهم‌ترین مسئله جهان اسلام است و سیاست نابخردانه سیاستمداران آمریکایی باعث انزوای آن کشور و ایستادگی و اتحاد امت اسلامی شده است.

وی در پایان بر رایزنی و گفتگوهای مستمر میان مقامات عالی‌رتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور در مجامع اسلامی و بین‌المللی و حل مشکلات مربوط به جهان اسلام تأکید کرد.

در ادامه این دیدار خانم نور حیاتی نماینده مجلس اندونزی بر تقویت و تحکیم مراودات دوستانه دو کشور تأکید کرد و افزود: پارلمان اندونزی از توسعه و گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران و بهرهگیری از ظرفیت‌های دو کشور استقبال می‌کند.

نور حیاتی، سیاست اسلام هراسی را توطئه دشمنان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: اتحاد و پرهیز از اختلافات رمز پیروزی امت اسلامی در برابر دشمنان خواهد بود.

نماینده مجلس اندونزی در پایان از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در محکومیت کشتار مسلمانان روهینگایی در مجامع بین‌المللی و مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.