عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس؛

سکه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شایعه است

به گزارش نویدتهران،عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید نرخ ۳ میلیون ۹۰۰ هزار تومانی برای سکه آتی شایعه بوده و هیچ مرجع رسمی چنین نرخی را اعلام نکرده است.
محمد حسینی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود، قیمت سکه در آینده به۳ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان برسد، اظهار داشت: هیچ مرجع رسمی چنین قیمتی را اعلام نکرده و هیچ خرید و فروشی هم با چنین قیمتی رخ نداده است، متاسفانه این عدد و رقم ها در فضای مجازی رقم می خورد و باعث تشدید اذهان عمومی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: البته افزایش قیمت ها بعد از موضع گیری رئیس جمهور در مقابل امریکا و بیانات شیطت آمیز رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا شکل گرفت، این تقابل تاثیر منفی بر فضای اقتصادی کشور داشت.

نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه باید در فضای اقتصادی با دقت بیشتری عمل کرد، بیان داشت: انتظار می رود که مردم در برابر چنین شایعات و موارد دیگر تامل بیشتری داشته باشند و تا مرجع رسمی نرخ را اعلام نکردند نباید به آن دامن زد.

وی گفت: تا امروز در رابطه با سکه عدد و رقمی جدیدی از سوی مرجع رسمی اعلام نشده است و کسی با نرخ ۴ میلیون سکه عرضه نکرده وکسی هم متقاضی آن نبوده است؛بنابراین بر چنین نرخی صحه گذاشته نمی شود.

این نمایند مجلس، تاکید کرد: افزایش قیمت ها تحت تاثیر مسائل و مواضع سیاسی اخیر بوده است؛ اما روند افزایشی قیمت به رویه ثابت و رسمی تبدیل نشده و باید در این زمینه دقت شود.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با اشاره به تهدیدات آمریکا و نگرانی مردم از آینده، گفت: مردم نگرانی هایی دارند و این نگرانی از شرایط اقتصادی در آینده باعث شده است میزان تقاضا در بازار ارز و طلا افزایش یابد و قیمت ها افزایش پیدا کند.

وی با تاکید براینکه هیچ کس یک دلار ۹ هزار تومانی و سکه ۳ میلیون ۹۰۰ هزار تومانی خریداری نکرده است، اظهار داشت: البته مردانی که باید مهریه دهند مجبورند به چنین نرخ هایی تن دهند.

این نماینده مجلس ادامه داد: حتی امروز دیگر کسی ریسک نمی کند براساس پیش بینی غلط از آینده،نقدینگی و دارایی خود را به طلا تبدیل کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی مرجع رسمی اعلام نرخ سکه آتی است، اظهار داشت: نباید به مباحث نگاه ژورنالیستی داد، اگر این رویه ادامه داشته باشد و شرایط کنونی بر فضای اقتصادی تثبیت می شود و شرایط پیچیده ای برای اقتصاد کشور رقم می خورد.