وزير كشور در پايانه مرزى سرو در جمع خبرنگاران:

سياست دولت تقويت تجارت در مناطق مرزى است

به گزارش نویدتهران،عبدالرضا رحماني فضلی وزير كشور در حاشيه بازديد از پايانه مرزی سِرو در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این بازدید مسئولین محلی و استانی و نمایندگان مجلس حضور داشته و پيرامون مسائل مورد علاقه بحث و تبادل نظر شد.

وي با بيان اينكه با دستوراتى كه داده شد شاهد فعالتر شدن اين پايانه مرزي خواهيم بود، افزود: برخي از پيشنهادات مطرح شده بر عهده استانداری و بخشی هم حوزه اختیارات وزارت کشور که پیگیری لازم را انجام خواهيم داد، همچنين برخی از پیشنهادات هم بايد در دولت مطرح شود.

وزير كشور مسئله اشتغال را از ديگر مباحث مورد تاكيد مسئولان محلى عنوان كرد و گفت: به هر ميزانى كه طرح هاي اشتغالزايي ارائه شود اين آمادگي وجود دارد كه تسهيلات لازم و ارزان قيمت پرداخت شود.

رحمانى فضلي در پاسخ به اين سوال كه سیاست و برنامه دولت برای تجارت مرزی در استان های مرزی چیست، اظهارداشت: سیاست دولت تقويت تجارت است، بویژه در شرایط کنونی نيز استان های مرزی باید مسئولیت بیشتری را به عهده بگیرند، در شرايط تحریم باید تلاش کنیم با کشورهای همسایه در مناطق مرزی بیشترین مبادلات را داشته باشیم.

وى تصريح كرد: دستورالعمل های جدیدی در این خصوص حتما ابلاغ خواهد شد كه امیدواریم مردم این منطقه از ظرفیت های خودشان و ظرفیت های کشور مقابل استفاده كردع و تجارت موجود را تقویت کنند.