سرهنگ دکتر کیوان جدید فرد:

سهم ۹۰ درصدی مرکز تشخیص هویت در کشف پرونده های جنایی

 
به گزارش نویدتهران، رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا به نقش بی بدیل این مرکز در کشف علمی جرم تاکید کرد و گفت: سهم این مرکز در کشف پرونده های جنایی بیش از ۹۰ درصد است.
سرهنگ دکتر کیوان جدید فرد در حاشیه نشست دو روزه روسای تشخیص هویت پلیس آگاهی سراسر کشور در گفت و گویی به تشریح اهداف این نشست تخصصی پرداخت و اظهار داشت: اخذ دیدگاه های روسای تشخیص هویت استان ها در راستای راهبردی و عملیاتی کردن برنامه های آتی، از اهداف برگزاری این نشست تخصصی بود.

وی با اشاره به بکارگیری روش های جدید و همچنین بهینه سازی روش های قبلی در راستای کشف علمی جرم، افزود: موضوع دیگری که به عنوان یکی از خواسته های روسای این مرکز مطرح شد؛ بهره وری حداکثری از بانک های اطلاعاتی ( بیومتریک و غیر بیومتریک) است،که به طور کامل در اختیار ما نیست(همانند بانک اطلاعات ژنتیک پزشکی قانونی)،که ان شاءالله بتوانیم کاملا به این بانک های اطلاعاتی در قدم اول در مرکز و سپس در استان ها دستیابی داشته باشیم.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: یکی از اصلی ترین اهداف ما در این نشست، دانش افزایی مدیران در ابعاد مختلف می باشد که با ارائه آخرین مقالات علمی در راستای کشف علمی جرم ، در این نشست موردتوجه قرار گرفت.

دکتر جدید فرد ادامه داد: ارتقاء برنامه های نرم افزاری در ادارات مختلف آزمایشگاه جنایی مراکز تشخیص هویت از دیگر اهداف و برنامه های مورد بحث در این نشست بود.

وی،  همتا پروری نیروی انسانی را به عنوان یکی از نکات مورد تاکید عنوان کرد و افزود: به دلیل ساختار تخصصی تشخیص هویت در بحث ورود نیرو به دلایلی با کاستی هایی مواجه هستیم، که قرار شد طی ۳ یا ۴ سال آینده با جذب نیروهای تخصصی و  همتا پروری این مشکلات را مرتفع کنیم.

این مقام انتظامی همچنین به نقش بی بدیل مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی در کشف علمی جرم اشاره و بیان کرد: سهم این مرکز در کشف پرونده های جنایی بیش از ۹۰ درصد و در صحنه های سرقت به دلایل مختلف به نسبت پایین تری است و باید گفت مرکز تشخیص هویت سرپنجه های ناجا در بررسی صحنه جرم می باشد.

وی در پایان گفت: بر خود تکلیف می دانیم که بدون استثناء، اکیپ بررسی صحنه جرم در تمام ماموریت ها حضور داشته باشد به طوری که حتی (در حوزه پلیس آگاهی تهران بزرگ) تیم ناظر بر عملکرد کیفی کارکنان به صورت رندومی به پایگاه های مختلف اعزام می شوند.