در رقابتهای قهرمانی جهان؛

سهراب طلایی شد و رکوردشکنی کرد

به گزارش نویدتهران،در پایان رقابت دسته۹۶ کیلوگرم سهراب مرادی با مجموع ۴۱۶ کیلوگرم سه مدال طلا گرفت و رکوردشکنی کرد و امیر حقوقی با مجموع۳۷۴ کیلوگرم در رده دوازدهم ایستاد.

هفتمین روز از مسابقات قهرمانی بزرگسالان ۲۰۱۸ جهان به میزبانی عشق آباد ترکمنستان از ساعت ۱۶ امروز (چهارشنبه۱۶ آبان ماه) با رقابت سهراب مرادی و امیر حقوقی دو ملی پوش وزنه برداری کشورمان و ۱۰ وزنه بردار دیگر در گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم پیگیری شد. در پایان این پیکارها سهراب مرادی با مجموع ۴۱۶ کیلوگرم ضمن کسب سه مدال طلا ، رکورد دار این وزن شد. امیر حقوقی با مجموع۳۷۴ کیلوگرم در رده دوازدهم ایستاد.

سهراب مرادی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه ۱۸۱ کیلوگرم را مهار کرد. در دومین حرکت دوضرب نتوانست وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را بالای سر برد تا در سومین حرکت به درستی این وزنه را بالای سر ببرد تا رکورد اوزان جدید را به نام خود به ثبت برساند.وی در حرکت دوضرب وزنه های ۲۲۳ و ۲۳۰ کیلوگرم را با موفقیت پشت سر گذاشت و رکورد دسته ۹۶ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد. در سومین حرکت دوضرب ۲۳۷ کیلوگرم را مهار نکرد و با مجموع ۴۱۶ کیلوگرم سه مدال طلا را به دست آورد و هچنین در حرکات یکضرب، دوضرب و مجموع به عنوان رکورد دار دسته ۹۶ کیلوگرم لقب گرفت.

امیر حقوقی در حرکت یکضرب وزنه های ۱۶۱ و ۱۶۷ کیلوگرکرم را مهار کرد و در سومین حرکت یکضرب موفق به مهار وزنه ۱۷۱ کیلوگرم نشد تا در رده چهاردهم جدول قرار گرفت. در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۲۰۱ کیلوگرم را بالای سر برد. سپس در مرتبه دوم وزنه ۲۰۷ کیلوگرم را به ثبت رساند. حقوقی در آخرین حرکت دوضرب موفق به مهار ۲۱۳ کیلوگرم نشد و در حرکت دوضرب دهم شد و در مجموع با حدنصاب ۳۷۴ کیلوگرم در رده دوازدهم قرار گرفت.