آیت الله العظمی نوری همدانی:

سند ۲۰۳۰ نفوذ جدی است، مسئولین بررسی دقیق کنند

از مسئولین می خواهم، سند ۲۰۳۰ با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.
حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی مازندران اظهارداشتند: کار فرهنگی مهمترین قسمت یک جامعه است که دارای ظرافت خاصی است.
به گزارش نویدتهران،ایشان بیان داشتند: اگر انسان جامعه را بر اساس دین و تقوی و تعالیم اهل بیت علیهم السلام فرهنگ سازی کند به یقین آن جامعه سعادتمند خواهد شد.
این مرجع تقلید افزودند:کشوری که با فرهنگ اسلام و اهلب یت علیهم السلام و فرهنگ جهاد و شهادت باشد هیچ گاه روی ذلت را نخواهد دید و امام راحل با همین فرهنگ توانستند این انقلاب را به ثمر برساند.
حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کردند: دشمن نیز تمام تلاشش براین است به فرهنگ حمله کند تا از ریشه به انقلاب و عقاید مذهبی ما آسیب برساند.
ایشان با اشاره به سند 2030 گفتند: بنده در این مدت بارها عرض کردم از افراد مطلع و کارشناسان دعوت نمودم تا موضوع را تشریع کنند، وقتی انسان فصل های این سند را می خواند بسیار متأثر می شود که چه کسی حاضر به پذیرش این سند خواهد شد.
این مرجع تقلید افزودند: چرا بعضی از آقایان، منتقدین به این سند را بی اطلاع می دانند، این سند با فرهنگ و دین و حتی ایرانی بودن ما ناسازگار است؛ این یک نفوذ جدی است توجیهاتی که آقایان می کنند قابل قبول نیست.
حضرت آیت الله نوری همدانی بیان کردند: بنده به جد از مسئولین می خواهم، این سند با دقت بررسی شود، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش مجلس و همه نمایندگان ورود پیدا کنند تا هیچ چیزی که با دین و انقلاب منافات دارد صورت نگیرد.