سردار حسین رحیمی:

سلطان سکه با دو تن سکه طلا دستگیر شد

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری فردی با دو تن سکه طلای بهار آزادی خبر داد که به سلطان سکه معروف است.

سردار حسین رحیمی در نشستی با خبرنگاران با اشاره به دستگیری دو باند معروف سکه گفت: دو شب گذشته این فرد که معروف به سلطان سکه بود، دستگیر شد.
به گفته سردار رحیمی؛ افراد سلطان سکه در سال ۹۶ دو تن سکه از بازار خریداری کردند و سپس با قیمتی که خود تعیین می‌کردند به فروش می‌رساندند.
رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: دو نفر از افراد سلطان سکه قبل از عید دستگیر شدند و این فرد نیز با کار اطلاعاتی عملیاتی دو شب گذشته دستگیر شد. این فرد ۵۸ ساله و سابقه‌دار نیز است. همچنین پسر این فرد که با او همکاری می‌کرده نیز با قرار وثیقه آزاد است.
همه ۳۵ شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه تخلف کردند
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تخلف همه ۳۵ شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه خبر داد.
سردار حسین رحیمی با تشریح برنامه‌های کنترل بازار ارز و دیگر کالا‌ها گفت: پلیس از اوایل دی پارسال به بازار ارز ورود کرد و برخورد با اخلال گران بازار را در دستور کار قرار داد و آنچه امروز اعلام می‌کنم بحث نظارت بر مصرف و هزینه ارز دولتی است که شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف برای دریافت آن ثبت سفارش داده اند و باید متناسب با همان نرخ هم کالا وارد و توزیع می‌کردند.
وی افزود: معادل ۲۲۰ میلیون دلار این ۳۵ شرکت برای واردات گوشی و لب تاپ و قطعات رایانه‌ای و تبلت؛ ثبت سفارش کرده بودند و بیش از ۱۲ تیم پلیس آگاهی با حضور نماینده تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان، نظارت را شروع کردند.
وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۸۶ میلیون یورو؛ ۴۱ میلیون یوان چین و ۱۸ میلیون درهم امارات به این ۳۵ شرکت وارد کننده گوشی با نرخ دولتی تخصیص داده شده است که در دو ماه اخیر حدود ۴۰۰ هزار گوشی تلفن همراه از ۴ نشان تجاری معروف به کشور وارد کرده اند.
رحیمی گفت:بررسی‌ها نشان داد که ۳۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه با قیمت ارز آزاد فروخته شده و حدود یکصد هزار گوشی نیز در انبار‌ها احتکار شده است که کشف و توقیف کردیم، اما مقادیر قابل توجهی لپ تاپ و قطعات رایانه که وارد شده همه به قیمت آزاد در بازار فروخته شده است.
سردار رحیمی گفت: در چهار مورد از تخلفات با متخلفان بازار ارز و کالا برخورد شده و اولین تخلف این است که شرکت‌ها پس از ثبت سفارش ارز را با نرخ دولتی دریافت کردند، اما بدون اینکه کالا را وارد کنند ارز را به صورت اسکناس در بازار بفروش رساندند.
دومین تخلف این است که نصف کالا را وارد کردند و بقیه ارز را در بازار آزاد فروخته اند.
سومین تخلف هم این است که کالای خریداری شده با ارز دولتی؛ با قیمت ارز آزاد به فروش رسیده است و چهارمین تخلف هم این بود که کالا را وارد و انبار کرده اند تا گران‌تر بفروشند.
وی تصریح کرد: با همه این تخلفات برخورد قضایی شده است.
برخی صرافی‌ها ۱۸۰۰ کارت ملی افراد بیکار، بی سواد و معتاد اجاره کرده بودند
رئیس پلیس پایتخت درباره صرافی‌های متخلف گفت: برخی از صرافی‌ها ۱۸۰۰ کارت ملی افراد بیکار، بی سواد و معتاد را با قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان اجاره و با ثبت مشخصاتش آنان در سامانه سنا، ارز با نرخ دولتی دریافت کردند.
سردار حسین رحیمی در ادامه نشست خبری گفت: ارز دریافتی با این شگرد، ۲ میلیارد دلار است که ۳۵ نفر در این خصوص احضار و به مراجع قضایی معرفی شده اند.
سردار رحیمی تصریح کرد: شناسایی و بازرسی سایر شرکت‌هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند، در دستور کار پلیس قرار دارد.