سفر فرمانده مرزبانی کشور به افغانستان برای تقویت تعاملات مرزی

به گزارش نویدتهران،فرمانده مرزبانی کشور از سفر به کشور افغانستان طی روزهای آینده خبر داد و گفت: تقویت تعاملات مرزی یکی از اهداف این سفر است.

سردار قاسم رضایی در حاشیه برگزاری آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع خبرنگاران از سفر به افغانستان خبر داد و اظهار داشت: سه شنبه هفته جاری برای بررسی وضعیت مرزهای مشترک ایران و افغانستان و همچنین ارتقاء تعاملات مرزی عازم  کابل هستم.

وی افزود: در این سفر روند اجرایی توافقات قبلی بررسی می شود و برای همکاری های مشترک مرزی نیز برنامه ریزی های جامعی صورت می گیرد.

فرمانده مرزبانی کشور در ادامه به اجرای عملیاتی طی چند روز گذشته اشاره و بیان کرد: در این عملیات بیش از یک تن انواع مواد مخدر کشف شد و ۲ نفر از اشرار نیز به هلاکت رسیدند، متأسفانه طی این درگیری های مسلحانه ۲ تن از همرزمانم به شهادت رسیدند که جا دارد به خانواده این عزیزان نیز تسلیت و تبریک بگویم.

وی با تاکید بر مدیریت مرزهای مشترک، خاطر نشان کرد: بیشترین کشفیات مواد مخدر و یا ورود اتباع غیرمجاز از مرزهای شرقی به ویژه مرز پاکستان انجام می شود.

سردار رضایی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شهدای مرزبانی رو به افزایش است، گفت: تعداد شهدا رو به افزایش نیست بلکه عملیات های مرزی به ویژه در مناطق شرقی کشور افزایش یافته است.