حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد:

سرانگشت قدرتمند ایرانیان برای پاسخ به هر تعرضی، روی ماشه آماده شلیک است

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت:پیام آتش سامانه پدافند موشکی بومی سوم خرداد به روی پهپاد متجاوز آمریکایی، این است که سرانگشت قدرتمند ایرانیان در انتظار هرگونه تعرضی به سرزمین ایران، روی ماشه آماده شلیک است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با تسلیت و تعزیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: رئیس مذهب مالکی از مذاهب اربعه برادران اهل سنت می‌گوید مانند امام صادق(ع) را چشمی ندیده و گوشی نشنیده و بر قلب هیچ انسانی شخصیت و منزلت بالای ایشان خطور نشده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: انقلاب در گام نخست به سبب امت صالح و امامت و رهبری مبتنی بر آموزه‌های اسلام در قله اقتدرا قرار گرفت و در گام دوم انقلاب هم این راه، مسیر اقتدرا است و در سایه رهبری صالحان، تمدن سازی معنا پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: دستان قدرتمند برآمده از امت اسلام در غزه و یمن و لبنان و عراق و سوریه، دستاورد رهبری و زعامت فقیه عادل و صالح و شجاع و مدیر و مدبر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، گفت: توصیه به تقوا یعنی شناخت راه 150 شهید مدرسه امام صادق(ع)؛ که دیروز بر روی دستان مردم تهران تشییع شدند و این توصیه قبل از مردم، متوجه مسئولان است.

وی اظهار کرد: قوه قضاییه که در هفته بزرگداشت یاد شهید آیت‌الله بهشتی و این قوه قرار داریم، با حراست از قسط و عدالت و حقوق عامه و برخورد قاطع با مفسد در درون نهاد قوه و در بیرون آن، راه را برای تداوم راه شهدا هموار می‌کند. حمایت از هویت این نهاد و قضات صالح در سایه برخورد با عناصر نامطلوب است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: در روزهایی که دولتمردان آمریکا قوانین و معاهدت بین‌المللی را زیرپا نهاده و در مقام بی‌اعتبار نمودن سازوکارهای شناخته شده بین المللی برای صلح و امنیت گام برمی‌دارند و تحریم‌های وقیحانه دولت آمریکا، دستگاه حاکمه این کشور را در وضعیت یک یاغی ماجراجوی بین‌المللی قرار داده است؛ دقیقا در این روزها شاهد حلقه‌های به هم پیوسته از پیروزی‌های الهام بخش امت اسلام و جبهه مقاومت می‌باشیم.

وی گفت: مواضع روشن، قاطع، حکیمانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در رابطه با پیام رئیس‌جمهور آمریکا ؛ وحدت و انسجام تحسین برانگیز تمامی گروه ها و احزاب سیاسی فلسطینی و دولت ها و ملت‌های انقلابی جهان اسلام در برابر خیالپردازی رئیس‌جمهور آمریکا و توطئه محکوم به شکست نشست منامه؛ رهگیری و انهدام پیشرفته‌ترین پیچیده‌ترین و رادارگریزترین پرنده جاسوسی ارتش آمریکا توسط شبکه پدافند هوایی و آتش موشک هوافضای سبزپوشان متعهد متخصص و شجاع؛ این رویدادها حکایت از شکست استکبار دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، تصریح کرد: نفوذ منطقه‌ای و قدرت مسلط جبهه مقاومت و شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه؛ امری است که امروز چهره‌های هوشمند با همه وجود یافته‌اند؛ ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن و فلسطین و همه دنیای اسلام، پیام آور شکست آمریکا در منطقه است.

وی گفت: استراتژی دفاعی قدرتمند و بازدارنده جمهوری اسلامی ایران؛ آتش سامانه پدافند موشکی بومی سوم خرداد حامل دو پیام الهام بخش بود؛ یکی خط ارتباطی مستحکم و پیوند استوار دانشگاه و دانش آموختگان رشته فنی و مهندسی کشور با وزرات دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران؛ این اقتدار دستاورد پیوند نظام با دانشگاه و دانش آموختگان است که باید در همه حوزه‌های مدیریتی تجلی یابد؛ مدیران اقتصادی کشور باید بدانند، اقتصاد کشور در نتیجه پیوند با علم به یک اقتصاد شکوفا تبدیل می‌شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: دومین پیام این اقدام شجاعانه، این است که سرانگشت قدرتمند ایرانیان در انتظار هرگونه تعرضی به سرزمین ایران، روی ماشه آماده شلیک است.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه کشور آیینه چگونه اداره نمودن کشور است، اظهار کرد: مهم ترین عیوب بودجه ریزی در کشور، وابستگی اقتصاد به نفت و بودجه بندی معیوب و نامتوازن است؛ لذا اصلاحات ساختاری بودجه مطالبه قطعی نظام و ملت ایران است و باید دولت و مجلس و دستگاه قضایی با اجماع قدم‌های اصولی برای تحول بنیادین در نظام بودجه ریزی کشور بردارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، با بیان اینکه سیاست‌های پولی و ارزی و شاخص درآمدهای نفتی به طور جدی متاثر از نظام بودجه ریزی است، گفت: بودجه کشور با درآمدهای نفتی گره خورده است و این امر موجب شده که سیاست های مالی، سیاست های پولی کشور را تعریف کنند؛ هنگامی که بازرا نفت پررونق است و منابع ناشی از فروش نفت به کشور برمی‌گردد، دولت برای تبدیل این درآمدهای ارزی به ریال، بانک مرکزی را تحت فشار قرا می‌دهد؛ در نتیجه دارایی‌های خارجی بانک مرکزی افزایش می‌یابد و این امر یعنی رشد نقدینگی و پایه پولی و کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم.

وی افزود: آنجا که دولت به منابع نفتی دسترسی پیدا نمی‌کند باز هم به بانک مرکزی فشار وارد می‌کند و از سیستم بانکی کشور استقراض می‌کند؛ بدهی دولت به بانک مرکزی هم باعث کاهش ارزش پولی ملی و قدرت خرید مردم است لذا تا آن هنگام که رابطه بین بودجه کشور با درآمدهایی نفتی خصوصاً هزینه‌های ادره کشور با درآمدهای نفتی قطع نشده ما با مشکل تورم و چالش‌های اقتصادی روبه رو هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، بیان کرد: در این شرایط، تحریم می‌تواند یک فرصت استثنایی برای اقتصاد ایران باشد تا ارتباط نظام بودجه‌ریزی کشور را با درآمدهای نفتی قطع کنیم.

وی تاکید کرد: دشمنان ما بدانند، همانطور که رهبری معظم انقلاب تعیین فرموده‌اند، قوای کشور در مسیر قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی قدم‌های بلندی را برخواهند داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فرد، در پایان با اشاره به پیروزی‌های اخیر تیم ملی والیبال کشورمان خاطرنشان کرد: توجه ویژه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از گام‌های موثر برای خلق قدرت در نظام اسلامی است و موفقیت و پیروزی‌های اخیر، ثمره نزدیک به دو دهه مدیریت باثبات در ورزش والیبال کشور بوده است. امیدوارم در همه حوزه‌ها، مدیریت‌های عاقل و متعهد را شناسایی کنیم و به این ترتیب راه را برای شکوفایی ملت ایران هموار کنیم.