وزیر نیرو در بازدید از سد دالکی بوشهر عنوان کرد:

سد دالکی آب مورد نیاز ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار نخلستان استان را تامین می کند

%da%86%db%8c%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%a7%d9%86هدف از اجرای این طرح تنظیم آب رودخانه دالکی برای جلوگیری از هدررفت سیلاب های فصلی و خسارت های ناشی از آن و همچنین تامین آب مورد نیاز ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از نخلستان ها و اراضی کشاورزی و نجات ۲ میلیون اصله نخل مثمر منطقه از خطر کم آبی و خشکسالی است.
در سومین روز از سفر وزیر نیرو به استان های بوشهر و هرمزگان، مهندس حمید چیت چیان از سد دالکی در شهرستان دشتستان بوشهر بازدید کرد.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از وزارت نیرو (پاون)، سد دالکی در ۲۰ کیلومتری شهر دالکی از توابع شهرستان دشتستان در استان بوسهر قرار دارد و عملیات ساخت این سد از سال ۹۲ آغاز شده است.
هدف از اجرای این طرح تنظیم آب رودخانه دالکی برای جلوگیری از هدررفت سیلاب های فصلی و خسارت های ناشی از آن و همچنین تامین آب مورد نیاز ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از نخلستان ها و اراضی کشاورزی و نجات ۲ میلیون اصله نخل مثمر منطقه از خطر کم آبی و خشکسالی است.
همچنین بخشی از آب پایدار صنعت و محیط زیست پایاب سد در تمام سال نیز از این طرح تامین و ۲۴ مگاوات برق نیز در نیروگاه سد تولید می شود.
وزیر نیرو به همراه استاندار بوشهر در این بازدید در جمع کشاورزان منطقه که خشکسالی مستمر، نخلستان ها و کشت و کار آنها را تهدید می کند، حاضر شد و گزارشی از وضعیت تامین مالی و اجرایی سد ارائه داد.
او پس از شنیدن مشکلات نخلداران و کشاورزان منطقه از شرکت مدیریت منابع آب ایران خواست اجرا و تامین اعتبار این سد را به طور ویژه در دستور کار قرار دهد.