سخنگوی وزارت امور خارجه تشدید حملات جنگنده های سعودی – اماراتی به مردم بی گناه یمن را به شدت محکوم کرد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی وزارت امور خارجه حملات روزهای اخير هواپیماهای عربستان سعودی- اماراتی به اهداف غیر نظامی در شهرهای مختلف یمن از جمله مناطق مسکونی در صعده و اتوبوس آوارگان در الحدیده که منجر به کشته و مجروح شدن ده ها نفر از شهروندان بی گناه و بی پناه یمنی از جمله زنان و کودکان شد را به شدت محکوم کرد.

بهرام قاسمی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این اقدام خشونت بار و غیر انسانی افزود: تشدید بمباران های مناطق مسکونی نشان از استیصال و ناکامی آنان در تحقق اهداف خود از تجاوز به یمن دارد.

ایشان با ابراز تاسف از استمرار حمایت تسلیحاتی برخی کشورهای غربی از عربستان سعودی و تقويت زرادخانه های آن كشور و عدم اقدامی اساسی و جدی در جلوگیری از جنایات جنگی سعودی- اماراتی ها، از تمامی سازمانها و مراجع بین المللی خواست اجازه ندهند این دو کشور به اين گونه جنایات و كشتار مردم یمن ادامه دهند.

قاسمی حملات به مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی و ممانعت از دسترسی سازمان ها و نهادهای مسئول بین المللی در امر امدادرسانی را نقض اصول و قواعد حقوق بشردوستانه برشمرد و از سازمان ملل متحد و کشورهای موثر در بحران یمن خواست تا تلاش های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده و تدابیر و اقدامات لازم برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان به کار گیرند.