حجت الاسلام قرائتی:

سحرهای ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای عبودیت است

به گزارش نویدتهران،یک مفسر قرآن گفت: سحرهای ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای عبودیت است و در این شب‌ها نباید از خواندن نماز شب غافل شد.
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در ویژه برنامه «درس‎هایی از قرآن» که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امیرالمومنین علی(ع) در روایتی می‎فرمایند که گرفتاری‎های انسان‎ به خاطر گناهان است؛ البته آیات مختلف دیگری نیز وجود دارد که اشاره به گرفتاری‎های گناه دارد.
وی تصریح کرد: دروغ، تهمت، غیبت، مسخره کردن و… برخی از گناهان زبان به‎شمار می‎رود، همین زبان اگر کنترل نشود برای انسان گرفتاری‎های دنیوی و اخروی زیادی به وجود می‎آورد.
این استاد حوزه عنوان کرد: امروزه در فضای مجازی دروغ و تهمت رواج دارد، لذا مراقب باشیم ما در این فضا مرتکب گناه نشویم و ندانسته به مردم تهمت نزنیم و شایعه پراکنی نکنیم.
وی افزود: در این ماه مبارک رمضان باید از خدا بخواهیم تا توفیق عبادت و ترک گناه به ما عنایت کند، در این ماه درهای رحمت الهی گشوده شده است و فقط باید از آن بهرمند شویم.
این مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه اذیت کردن مردم فقط به ضرب و شتم نیست، عنوان کرد: گاهی برخی از مهمانی‎ها و یا زیاد در خانه میزبان نشستن، اذیت به‎شمار می‎رود، اگر مراسم مذهبی به صورت صحیح برنامه‎ریزی نشود و باعث به‎هم ‎ریختن آرامش مومنان شود، نوعی اذیت به‎شمار می‎رود.
وی عنوان کرد: برخی از عبادت‎ها دارای ثواب بی‎شماری است، یکی از این عبادت‎ها، خواندن نماز شب است، در این ماه عزیز که خدا توفیق بلند شدن سحر را به ما داده باید سعی کنیم نماز شب بخوانیم.
حجت الاسلام قرائتی عنوان کرد: البته باید مراقب بود که فریب شیطان را نخوریم، شیطان پیوسته به انسان القاء می‎کند که «تو گناهکاری نمازت قبول نیست»، «خدا توبه تو را قبول نمی‎کند»، آگاه باشید همه اینها فریب شیطان است، خدای متعال مهربان‎ترین چیز به انسان است.