رییس نهاد امنیت ملی و وزیر خارجه سوریه با شمخانی دیدار می کنند

%d8%b4%d9%85%d8%ae%d8%a7%d9%86%db%8c

سرلشگر علی مملوک رییس نهاد امنیت ملی و ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه بعدازظهر امروز – شنبه – با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی،دفاعی و امنیتی ایران با سوریه و روسیه دیدار می کنند.
رییس نهاد امنیت ملی و وزیر خارجه سوریه با شمخانی دیدار می کنند
به گزارش نوید تهران وبه نقل از ایرنا ،سرلشگر علی مملوک رییس نهاد امنیت ملی و ولید معلم وزیر امور خارجه جمهوری عربی سوریه که به تهران سفر کرده اند، بعدازظهر امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی وهماهنگ کننده اقدامات سیاسی،دفاعی و امنیتی ایران با سوریه و روسیه دیدار و گفت وگو می کنند.
بررسی آخرین تحولات امنیتی و میدانی در فرآیند همکاری مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم تکفیری، تبادل نظر پیرامون اقدامات و ابتکارات سیاسی مشترک برای حفظ آتش بس در سوریه و ایجاد زمینه برای آغاز گفتگوهای سوری-سوری محورهای مطرح شده در این دیدار خواهد بود.
اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از بازسازی توان عملیاتی و روحی گروه های تروریستی پس از شکست در حلب از دیگر محورهای این دیدار خواهد بود.
ولید معلم امروز همچنین با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و درخصوص آخرین تحولات سوریه گفت و گو می کند.
در هفته های اخیر فرآیند حل و فصل سیاسی بحران سوریه به ابتکار تهران مسکو و آنکارا سرعت گرفته است.
به دنبال نشست سه جانبه محمد جواد ظریف،سرگئی لاوروف و مولود چاووش اوغلو در مسکو سه طرف بیانیه سوریه را منتشر کردند که بر اساس آن نشست گفت و گوهای دولت و معارضه سوری طی هفته ای آینده رد استانه پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد.
این در حالی است که آتش بس سراسرس در سوریه از بامداد روز جمعه در سوریه برقرار شده و ترکیه و روسیه ضمانت اجرایی این آتش بس را بر عهده گرفته اند.