رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ؛

ریشه‌کنی بی سوادی در کشور نیازمند بهره‌گیری از ظرفیت بسیج است

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در شیراز گفت: بسیج تنها برای جنگ و دفاع نیست و همان‌گونه که در برهه‌ای از زمان در دفاع مقدس حضوری فعال داشت پس‌ازآن نیز هرگاه مشکل و معضل ملی مانند بلایای طبیعی به وجود آمده حضوری مؤثر داشته است.
شاپور محمد زاده در جمع رؤسای سازمان‌های بسیج فرهنگیان کشور در شیراز گفت: بسیج ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی دارد و در هر زمینه‌ای که تاکنون حضور یافته توانسته است به‌راحتی بر مشکلات فائق آید، لذا باید به نحوی برنامه‌ریزی نماییم تا بتوانیم نهایت استفاده را از این ظرفیت و پتانسیل مردمی برای رفع مسائل و مشکلات آموزشی و پرورشی ببریم.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: تاکنون چالش‌ها و مسائل حوزه آموزش ‌و پرورش با حضور و همکاری بسیج حل‌وفصل شده است و دستاوردهای بسیاری نیز کسب‌شده است.

وی ادامه داد: آموزش ‌و پرورش این آمادگی را دارد تا نهایت تلاش خود را به کار گیرد و از تجربیات ارزشمند بسیج و سپاه در تمامی عرصه‌ها خصوصاً در حوزه سوادآموزی و ریشه‌کنی بی‌سوادی بهره‌مند شود، همچنین نقش بسیج فرهنگیان باید به یک نقش اصلی و کلیدی در حوزه تعلیم و تربیت تبدیل‌شده و شما عزیزان این نقش خود را به‌خوبی ایفا نمایید.

محمد زاده با مقایسه آمارهایی از میزان بی‌سوادی قبل و پس از انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی در حوزه سوادآموزی موفقیت‌های چشمگیری حاصل‌شده و سالانه تعداد زیادی از هم‌وطنان از قیدوبند بی‌سوادی رها می‌شوند.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: ریشه‌کنی کامل بی‌سوادی با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های سازمان‌ها و نهادهای کشور ازجمله سازمان بسیج فرهنگیان محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سوادآموزی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و بسیار مورد تأکید و توجه ایشان است، گفت: اگر حمایت‌های ایشان نبود شاید امروز نهضت سوادآموزی هم وجود نداشت لذا در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری، نهضت سوادآموزی تاکنون سالیانه قریب به 400 هزار نفر از افراد بی‌سواد گروه هدف (افراد 10 تا 49 ساله) را تحت پوشش آموزش‌های خود قرار داده است.

وی افزود: در حال حاضر ارائه خدمات آموزشی به بی‌سوادان از طریق انعقاد قرارداد با مؤسسات آموزشی صورت می‌پذیرد و سازمان نهضت سوادآموزی آمادگی دارد درزمینه ارائه آموزش به بی‌سوادان از ظرفیت‌های مؤسسات آموزشی بسیج استفاده نموده و با این مؤسسات قراردادهای آموزشی منعقد نماید.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با تأکید بر اینکه هیچ‌گاه تعامل بین آموزش‌ و پرورش و بسیج مثل امروز بی‌نظیر و زیاد نبوده، گفت: امیدواریم این تعامل و همکاری به‌ویژه در حوزه سوادآموزی همچنان ادامه یافته و از تمامی ظرفیت‌های موجود این نهاد مقدس برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت اسلامی کشورمان استفاده شود.