رئیس قوه قضاییه:

رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری مستأصل است

به گزارش نویدتهران،رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی امروز بیش از هر زمان دیگری مستأصل است و شهروندان آن احساس ثبات و امنیت نمی کنند، گفت: سرنوشت فلسطین را میز مذاکره تعیین نمی کند بلکه مجاهدان در میدان این سرنوشت را به سود ملت بزرگ فلسطین رقم خواهند زد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه بیرجند، قدس را مهم‌ترین دغدغه جهان اسلام دانست و با تجلیل از ابتکار امام راحل در نامگذاری روز قدس تصریح کرد: قدس، معیاری برای جداسازی صف ما از صف مستکبران، تسلیم شدگان و خودباختگان در برابر زورگویان است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: گرچه مردم مظلوم فلسطین در طول ۷۰ سال گذشته هرگز دست از مبارزه و مقاومت برنداشته اند اما نباید فراموش کنیم که جهت این مبارزه و رویکرد مجاهدان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی کاملا تغییر کرد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امروز سنگ‌های انتفاضه تبدیل به موشک‌هایی شده است که بر سر صهیونیست ها فرود می آید، بر ضرورت بازگویی و بازنمایی تاریخ فلسطین و عبرت های آن توسط صاحبان قلم و اهالی فرهنگ برای نسل جوان تاکید کرد و ادامه داد: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی، خیال خامی به نام معامله قرن را در سر می پرورانند تا برای همیشه، پرونده فلسطین و فلسطینیان را ببندند اما غافلند از اینکه جریان مقاومت، این معامله قرن را به مقاومت قرن تبدیل خواهد کرد و بار دیگر شکست مفتضحانه ای را برای دشمنان قدس شریف رقم خواهد زد.

رئیس قوه قضاییه همچنین با بیان اینکه آینده از آن صالحان است، نه آنان که به سلاح و کلاهک هسته ای مجهز هستند، اظهار کرد: امروز رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری مستأصل است. جریان مهاجرت از کشورهای دیگر به آن، معکوس شده و شهروندانش نیز هیچگونه حس ثبات و امنیت ندارند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به تلاش آمریکا برای به زانو درآوردن ملت ایران از طریق جنگ اقتصادی، سیاسی و روانی، خاطرنشان کرد: آنچه امروز پیش روی ما به عنوان برنامه عمل قرار دارد، نه تسلیم، عقبگرد و توقف که پیشروی با شتاب هر چه بیشتر برای تحقق اهداف بزرگ انقلاب اسلامی است.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه در این مسیر صرفا می توان با مقاومت و انسجام به پیروزی دست یافت، تصریح کرد: امروز صاحبان صنعت و سرمایه، مجاهدان بزرگ جبهه اقتصادی هستند و رونق تولید و قطع وابستگی به دشمن، تنها راه پیروزی در این نبرد نابرابر است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی است، روش مقابله با این ترفند دشمن را اقدامات صحیح عملی به جای سخنرانی صرف دانست و تاکید کرد: امروز فعالیت اقتصادی در گرو امنیت اقتصادی و امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد است. در این راستا دستگاه قضایی اجازه نخواهد داد فساد در هیچ کجای نظام لانه کند اما دولت و مجلس نیز باید تمام بسترهای فسادزا را از بین ببرند وگرنه تمام تلاش ها در این عرصه بی نتیجه خواهد بود.

آیت الله رئیسی در پایان با تاکید بر شعار «ما می توانیم»، اعتماد به نفس و اتکال به خدا را دو مولفه مهم فائق آمدن بر مشکلات دانست و ابراز امیدواری کرد که آحاد ملت بزرگ ایران از برکات و فیوضات ماه مبارک رمضان، در مسیر خودسازی و دیگرخواهی بهره مند شده باشند.