سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران:

رفتار دولت ترامپ در خروج یک جانبه از پیمان جمعی و بین‌المللی برجام رفتار غیرعقلانی و سیاسی بوده است

به گزارش نویدتهران،جلسه هفتگی محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت،با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین بانک مرکزی اظهارداشت: بیش از پنج میلیارد دلار تا هفته گذشته ثبت سفارش شده است. در خصوص تامین کالا تقریبا مشکلی نداریم . بخشی از نیازها که در بازارغیررسمی تامین میشود جزیی است و مبنای اقتصاد کشورمان نیست. هفته گذشته ۳۳ مورد دیگر هم به لیست دریافت تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی اضافه شد.

در سال ۹۲ اتهام واهی از سوی رژیم اشغالگر در خصوص ایران مطرح شد و این اتهام به شورای امنیت ارجاع و قطعنامه ای علیه ایران صادر شد و در فصل هفتم قرار گرفتیم. پتروشیمی، نفت، کشتیرانی و بانک مرکزی در تحریم قرار گرفت. در این شرایط چه انتظاری از دولتی که با اعتماد مردم انتخاب شد وجود دارد. ما ثابت کردیم فعالیت هسته ای مان نظامی نبود و بر این اساس تحریم ها رفع شد.

نوبخت ادامه داد: دولت ایران جنایات بزرگ و خونین که از سوی حکام رژیم اشغالگر که با حمایت همه جانبه آمریکا در حال وقوع است محکوم میکند و انتظار داریم تا از سوی مجامع بین الملل عکس العمل نشان داده شود.

وی افزود: برجام قرارداد برد_ برد بود. بارها مقام معظم رهبری از مذاکره کنندگان به نیکنامی یاد کرد. تاریخ روحانی را برای شجاعت و خدمت به مردم تکریم خواهد کرد.
سخنرانی رییس جمهور فرانسه در مخالفت با اقدام امریکا علیه برجام و حمایت انگلیس و خانم موگرینی از این توافق دستاورد است.