تولیت آستان قدس رضوی:

راه عقب نشاندن دشمن ایستادگی است

به گزارش نویدتهران،تولیت آستان قدس رضوی گفت: راه عقب نشاندن دشمن ایستادگی است و تنها نظریه‌ای که تاکنون جواب داده، مقاومت است. کوتاه آمدن و تسلیم شدن در مقابل دشمن او را وادار به عقب نشینی نمی‌کند، بلکه آن‌ها را در روحیه استکباری مصمم‌تر می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی استکبارستیزی در بیرجند با بیان اینکه فتح لانه جاسوسی آمریکا انقلاب دوم نامیده شد چون ۲۲ بهمن نفی استبداد داخلی و ۱۳ آبان نفی استکبار و استعمار خارجی بود، اظهار کرد: اگر انقلاب دوم نبود توطئه‌های آمریکا باعث می‌شد انقلاب به دست آمده از حضور مردم با مشکلات بسیاری مواجه شود، اما با فتح لانه جاسوسی آمریکا، توطئه مستکبران و خود بزرگ بینی و خودخواهی آن‌ها پایان یافت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مستکبران می‌خواهند به مردم ایران القا کنند که ما همچنان برای ملت‌ها و کشورها تصمیم می‌گیریم، اما تجربه این ۴۰ سال ثابت کرد، ملت حق خواه ایران اسلامی در همه صحنه‌ها حرف و سخن برتر دارد.
وی با اشاره به خباثت‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه، عنوان کرد: دولتمردان آمریکایی رسماً معترفند که ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کردند، اما در مقابل هیچ چیز به دست نیاوردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسانی ابتدای انقلاب می‌گفتند مگر می‌شود در مقابل آمریکا ایستاد، در زمان جنگ می‌گفتند مگر می‌توانیم در مقابل صدامیان بایستیم، در فتنه تکفیری‌ها گفتند نمی‌توانیم با داعش برخورد کنیم، در دوران تحریم‌ها گفتند نمی‌توانیم به زندگی خود ادامه دهیم، اما به یاری خدا در همه این عرصه‌ها پیروز شدیم.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه آمریکا از برجام خارج شده و اروپایی‌ها نمی‌خواهند طبق خواست ملت ایران عمل کنند و لذا نباید معطل برجام اروپایی شویم، تصریح کرد: دشمنی آمریکا و مستکبران همیشگی بوده و اگر بر اهدافمان پافشاری کنیم ادامه خواهد داشت و لذا با اتکال به خدا و اعتماد به نیروی انسانی کارآمد و جوانان عزیز باید امید را از بیگانه برید و به توانایی‌های ملت بزرگ ایران چشم دوخت.
تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد: راه عقب نشاندن دشمن ایستادگی است و تنها نظریه‌ای که تاکنون جواب داده مقاومت است. کوتاه آمدن و تسلیم شدن در مقابل دشمن او را وادار به عقب نشینی نمی‌کند بلکه آن‌ها را در روحیه استکباری مصمم‌تر می‌کند.
وی تصریح کرد: لبنان نیروی دریایی، هوایی و زمینی چندانی ندارد، اما با اراده پولادین و سربند یازهرا(س) و یاحسین(ع) مقاومت می‌کند، امروز لبنان را با روزی که حزب الله نبود مقایسه کنید.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: تاریخ آمریکا را بخوانید، آمریکایی‌ها با مردم خود چه کردند؟ با سیاه پوستان چه کردند؟ در ابوغریب و گوانتانامو چه کردند؟ جنایاتشان علیه حقوق انسان‌ها فوق العاده است، این‌ها در رأس ناقضان حقوق بشر قرار دارند و باید محاکمه شوند.