امیر دریادار خانزادی:

دنیا نمی تواند خیزش تمدن دریایی ایران را نادیده بگیرد

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: تمدن دریایی کشور با توجه به ظرفیت‌های ژئوپلتیکی وجغرافیایی در حال خیزش است که قطعا دنیا نمی‌تواند این ظرفیت بسیار بزرگ را نادیده بگیرد.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی ایران در جمع خبرنگاران گفت: امروز به واسطه تلاشگران و متخصصان داخلی پیشرفت‌های بسیار خوبی در عرصه صنعت دریایی اتفاق افتاده است که بخشی از آن‌ را در این نمایشگاه ملاحظه می‌کنید.

وی افزود: بخش قابل توجهی از توانایی‌هایی که در مجموعه دفاعی در حوزه تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت دریایی شکل گرفته است، به واسطه دانش و فناوری متخصصان بومی، مورد استفاده بخش‌های دیگر نیز قرار گرفته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: بحمدالله همه مجموعه‌ها در صنایع دریایی کشور دست به دست هم دادند تا حرکت رو به جلو داشته باشیم و بخش خصوصی نیز در راستای پیشرفت و توسعه صنعت دریایی کشور حرکت خوبی را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی تمدن دریایی کشور با توجه به ظرفیت‌های ژئوپلیتیکی و جغرافیایی در حال خیزش است، افزود: قطعا دنیا نمی‌تواند این ظرفیت بسیار بزرگ را نادیده بگیرد؛ چرا که پیشرفت‌های امیدوار کننده در این حوزه اتفاق افتاده است.

دریادار خانزادی ادامه داد: پیشرفت‌های امروز کشور در حوزه صنایع دریایی، تامین کننده نیاز‌های آتی منطقه و جهان برای دستیابی به امنیت جمعی و استفاده از ظرفیت اقتصاد آبی است.

وی افزود: با وجود اینکه دشمنان ما را چهل سال تحریم کردند؛ اما ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها ما آنقدر بالا و قابل توجه است که قطعا کمک می‌کند تا حضور مقتدرانه‌ای را در عرصه آب‌های آزاد جهان داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه و ارتش امروز امنیت را در مناطق دریایی تحت حاکمیت ایران اسلامی برقرار می‌کنند و قطعا این مسیری که در حال عبور از آن هستیم بلوغ و توسعه تمدن دریایی ایران اسلامی را تضمین می‌کند.