آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌‌های نماز جمعه تهران:

دشمن از «آتش به اختیار» مفهومی برای مقاصد شومش استنتاج کرد

به گزارش نویدتهران،خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: دشمن از «آتش به اختیار» مفهومی برای مقاصد شومش استنتاج کرد.

آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم نماز عید فطر امسال، گفت: رهبر انقلاب در نماز عید فطر راجع‌به «آتش به اختیار» فرمودند که لازم است بگویم که این اصطلاح در جاهایی که نظامیان هستند مطرح می‌شود، به طوری که افسر خطوط، مطلبی را می‌دهد و می‌گوید که منتظر ما نباشید و در آنجا متداول و متناسب است، در مجلس هم که صدام حمله کرد، شهید چمران به همین نکته در مجلس اشاره کرد.

وی افزود: رهبر انقلاب مطلب آتش به اختیار را در میان دانشجویان فرمودند و گفتند که که اگر مشکلی از نظر فرهنگی دیدید، تذکر دهید و نگذارید که سیستم ضعیف و کم‌توان شود، نه اینکه شما حرکت‌‌هایی بکنید که هرج و مرج شود، این تحریف‌ها خوب نیست که انسان کلام یک نفر را بگیرد و جلو و عقب را حذف کند و از این «آتش به اختیار» مفهومی را استنتاج کند که به مقاصد شومش برسد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: یک شخصیتی که ولی‌امر و فقیه جامع‌الشرایط، عادل و منادی عدالت، قانون، نظم و رهبر صلح و آزادی و رهبر قانونی است، برای اینکه بنیه فرهنگی کشور قوی شود، چنین تحلیلی (آتش به اختیار) را در مطالبی بیان می‌کنند، اما دشمن می‌خواهد از هر جایی علیه نظام و کشور وارد شود و سوء‌استفاده کند.

آیت‌الله امامی‌کاشانی در بخش دیگری از سخنانش امنیت موجود کشور را تاجی بر سر ملت ایران دانست و تصریح کرد: این تاج امنیت و عزت را باید حفظ کرد که با وحدت، توکل به خدا و دل به نیت‌‌های پاک به دست می‌آید و همه همه نگاه‌شان به حرکت ولی‌امر باشد، آن وقت است که شوکت ما به جای خودش باقی می‌ماند.

وی همچنین از سپاه پاسداران به دلیل شلیک موشک به مواضع داعش در «دیرالزور» سوریه قدردانی و آن را به جا و درست توصیف کرد و اظهارداشت: امیدوارم تروریست‌ها و حامیان‌شان فهیمده باشند که جمهوری اسلامی ایران در برابر این جنایات هرگز اغماض نمی‌کند و به تروریست و حامیان‌شان پاسخی از این محکم‌تر می‌دهد و این درس را باید بگیرند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز عید فطر امسال مبنی بر ضرورت حفظ و حدت گفت: رهبر انقلاب بر مسئله وحدت و توجه به کردارها، نوشته‌‌ها و شعارها تأکید کردند که باید این وحدت را حفظ کنیم.

آیت‌الله امامی‌کاشانی ادامه داد: کشور ایران و جمهوری اسلامی با انقلابی که امام(ره) پایه‌گذاری کرد، عزت، اقتدار، قدرت علمی، ارتقای علمی، تکنولوژی، قانون، نظم و رعایت حقوق را به ارمغان آورد که قانون اساسی آن را نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه امنیت موجود کشور تاجی بر سر ملت ایران و هر دسته و گروهی است، افزود: این علیه او و آن علیه دیگری می‌گوید، اما قدر این امنیت را نمی‌فهمند، اما ملت‌‌های دیگر آن را می‌فهمند و حسرت می‌خورند، دشمنان از این امنیت رنج می‌برند، نقشه می‌ریزند و طراحی می‌کنند اما دوستان شکرگزار آن نیستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه قرآن می‌گوید با هم اختلاف نکنید و وحدت داشته باشید، گفت: طبق روایات، آمده است که اگر اختلاف کنید، ضعیف می‌شوید و نمی‌توانید در برابر دشمن بایستید، این تاج امنیت و عزت را باید حفظ کرد که با وحدت، توکل به خدا و دل به نیت‌‌های پاک به دست می‌آید، این وحدت و انسجام را باید بر محور و پایه ولایت حفظ کنیم، این وظیفه ماست، اگر عمل نکردیم، هر کس که شعار داد، از هر دسته و گروهی، محکوم است.

آیت‌الله امامی‌کاشانی ضمن گرامیداشت پیروزی بر تروریست‌های داعش در موصل عراق گفت: این‌ها کسانی هستند که به نام دین، بدترین جنایت را در روی زمین می‌کنند و پیروزی و آزادی موصل و کشور عراق و بخشی از سوریه از تروریست‌‌های داعش را به تمام امت اسلام و انسان‌هایی که در سراسر جهان از عدالت حمایت می‌کنند و با ظلم در ستیز هستند، تبریک می‌گویم، خداوند انشاء‌الله ریشه این تروریست‌ها که آمریکا، اسرائیل و پول آل‌سعود است را به خاک ذلت بنشاند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت هفته قوه‌قضائیه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر افزود: قوه‌قضائیه گرفتاری‌های زیادی دارد و زحمت هم زیاد می‌کشد که باید به آن توجه داشته باشیم، ریاست قوه‌قضائیه، آیت‌الله آملی‌لاریجانی، شخصیتی فقیه و پارساست و قضات شریفی که با ایشان همکاری می‌کنند نیز انسان‌های پارسایی هستند، لذا از رئیس قوه‌قضائیه و قضات کشور که خدوم هستند و خدمت می‌کنند و پروند‌ه‌ها را درست بررسی می‌کنند و حکم به عدل می‌دهند، تقدیر می‌کنم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: نصیحت می‌کنم به کسانی که قاضی و یا وکیل دادگستری هستند و این وظیفه را انجام نمی‌دهند، شما که بر این مسند نشسته‌اید، کاری کنید که وقتی زیر خاک رفتید، راه را درست رفته باشید، مراقب باشید و توبه و راه درست را انتخاب کنید، راه قضات شریف را بروید.