امیر دریادار سیاری مطرح کرد؛

دشمنان انقلاب اسلامی قدرت دریایی ما را باور دارند

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگ‌ کننده ارتش گفت: امروز اگر دشمن از نیروی دریایی ایران فاصله می‌گیرد به معنای باور و درک این قدرت است.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم بدرقه هشتادمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) کشور ما یک کشور دریایی است و ما از جنوب و شمال مرز دریایی داریم و هرچقدر توانمند باشیم می‌توانیم از این فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است استفاده کنیم.
وی افزود: دریا، هم منبع قدرت است و هم ثروت و اگر ما پیش از این از دریا برای قدرت و ثروت استفاده نکردیم علتش توطئه‌های استعمار و استکبار بوده‌ است.
وی افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) زمانی که از ناوگان جنوب بازدید کردند، منافع دریاها را متعلق به ملت‌ها دانستند و راه این بهره‌برداری نیز اقتدار است که اگر اقتدار داشته باشیم می‌توانیم از منابع موجود در دریا برای توسعه دریا محور در کشور استفاده کنیم.
معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: در دریا منابع خدادادی بسیاری وجود دارد که منابع غذایی‌، انرژی‌های موجود و تجارت دریایی از جمله آن است؛ 90 درصد تجارت ما از طریق دریا است. بر همین اساس دیپلماسی دریایی نیز مهم است. در دریا منابعی وجود دارد که باید از آن‌ها استفاده کنیم و سیاست‌های استعماری دشمن را شکست داده و پوزه آنها را به خاک بمالیم و نظریه بازگشت به دریا را احیا کنیم.
امیر دریادار سیاری تصریح‌ کرد: مهم‌ترین بُعد اقتدار در دریا داشتن نیروی دریایی قوی است. اگر این مهم محقق شود می‌توانیم از منابع دریایی برای پیشرفت استفاده کنیم. اگر نیروی دریایی نباشد امکان استفاده از این منابع عظیم نیز وجود نخواهد داشت. از سالی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در هرمزگان حضور پیدا کردند حرکت به سوی اقتدار آغاز شده و امروز شاهد اعزام هشتادمین ناوگروه هستیم.
وی ادامه داد: امروز اگر دشمن از نیروی دریایی فاصله می‌گیرد یعنی می‌داند قدرت دریایی ما چقدر است و این به معنای باور و درک این قدرت است و اگر امروز در خلیج عدن، شمال اقیانوس هند و سایر دریاها حضور نیروی دریایی را می‌بینیم و امنیت برقرار می‌کنیم یعنی اقتدار دریایی داریم.
معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲2، ادامه داد برگزاری رزمایش مرکب با چین و روسیه به فرماندهی ایران معنای ویژه و خاصی دارد که یعنی آنها توان نیروی دریایی ارتش را قبول دارند و ایران را به عنوان یک قدرت دریایی به رسمیت می‌شناسند.
وی تاکید کرد: امروز اگر ما در همایش فرماندهان حاشیه اقیانوس هند حضور داریم یعنی کشورهای دنیا ما را به عنوان یک قدرت دریایی قبول دارند و با این اقتدار دریایی می‌توانیم از منابع دریا استفاده کنیم. امروز مثل همان کاری که در دفاع مقدس انجام و 10 هزار کشتی توسط نیروی دریایی ارتش اسکورت شد، با قدرت کشتی‌های تجاری و نفتی را اسکورت می‌کنیم تا به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اقتصاد کشور با این اقدامات سالم بماند.
امیر دریادار سیاری گفت: شما نیروهای نظامی فعال در دریا امروز باعث می‌شوید که اقتدار و قدرت دریایی داشته باشیم و همت خانواده‌های شما نیز قابل ستایش است، ما جانمان را برای اقتدار، استقلال و تمامیت ارضی کشور در طبق اخلاص می‌گذاریم.
وی عنوان‌ کرد: ماموریتی که ناوگروه 75 نیروی دریایی انجام داد یک حرکت بزرگ بود که اثراتش در دنیا ماند و نشان داد توان رزمی، آموزشی، دانشی و توان ماندگاری ما در دریا چقدر است که از مقابل 55 کشور عبور کنیم و در هیچ بندری پهلونگیریم و این محقق نمی‌شود؛ مگر با ایثار، از خود گذشتگی و دانش شما افسران نیروی دریایی.
امیردریادار سیاری با اشاره به اعزام هشتادومین ناوگره به ماموریت دریایی گفت: در این ماموریت بدانید که اول یک بحث آموزشی را دنبال می‌کنید و قرار است فرماندهانی را تربیت کنید که آینده‌سازان نیروی دریایی هستند بنابراین در تمام حرکات خود الگو باشید تا دانشجویان از شما به نحو احسن استفاده کنند.
معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: در دریاها وقتی پرچم جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درمی‍آید و از جلوی قدرت‌های فرامنطقه‌ای عبور می‌کنیم؛ این حضور برای سایر کشورها الهام بخش است که چطور ایران اسلامی با انواع تحریم‌ها اینگونه به اقتدار رسیده‌ و در دریاها حضور دارد.