سردار حسین رحیمی خبرداد؛

دستگیری ۵۱۳ سارق در دوازدهمین طرح رعد از سوی پلیس پایتخت

به گزارش نویدتهران، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اجرای دوازدهمین مرحله از طرح رعد از دستگیری ۵۱۳ سارق و کشف بیش از ۳۰ میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد.

سردار حسین رحیمی در تشریح این خبر، گفت: دوازدهمین مرحله طرح رعد از ۲۴ ساعت گذشته با تلاش همکارانم در مجموعه کلانتری های پایتخت آغاز و با هماهنگی مقام قضائی، ۲۰۶ حکم برای ورود به مخفیگاه سارقان و مالخران صادر شده است.

وی افزود: در نتیجه این طرح، ۵۱۳ سارق و مالخر دستگیر و اموال مسروقه به ارزش ۳۲ میلیارد ریال کشف و ۲۳۳ دستگاه خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه، ۶۶۴ قطعه لوازم خودرو و ۵۵ قبضه سلاح سرد و گرم کشف شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این رابطه، ۱۳ هزار اقلام ضد فرهنگی کشف و ۱۹ باند سرقت منهدم شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کشف ۱۹ میلیارد ریال کالای قاچاق، گفت: در این طرح ۳۱ قاچاقچی شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به دستگیری ۲۸۲ خرده فروش موادمخدر اشاره کرد و گفت: در این راستا ۵۰۱ معتاد متجاهر جمع آوری و ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است.

سردار رحیمی بیان داشت: پلیس با تمام کسانی که رفتار نا بهنجار داشته باشند طبق قانون برخورد می کند، این درحالی است که طبق برنامه ریزی های انجام شده دستور پاک سازی مناطق آلوده از معتادان و خرده فروشان موادمخدر صادر و به صورت هفتگی این مناطق پاک سازی می شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان ضمن توصیه به شهروندان برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، گفت: به زودی طرح انضباط اجتماعی در راستای برخورد با مظاهر بی نظمی اجتماعی به اجرا در می آید در حالی که ۷۰ درصد جرایم راهنمایی و رانندگی به صورت مکانیزه ثبت می شود.