رئیس پلیس پایتخت خبرداد؛

دستگیری ۱۹۸ تن از اراذل و اوباش در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت با اشاره به مرحله جدید طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، گفت: با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ تن از اراذل و اوباش شناسایی دستگیر شدند.
سردار حسین رحیمی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در ادامه اجرای سلسله عملیات های طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، در ۲۴ ساعت گذشته ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با انجام کارهای اطلاعاتی و اجرای ۱۱۸ عملیات در محله های جرم خیز تهران، از جمله قهوه خانه ها، باشگاه های بدنسازی و پارک ها ، موفق به شناسایی و دستگیری ۱۹۸ تن از اراذل و اوباش سابقه دار شدند.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به اینکه شناسایی این متهمان با تماس شهروندان صورت گرفته، افزود: متهمان دستگیر شده در این طرح به جرم ایجاد مزاحمت برای نوامیس، چاقوکشی، زورگیری، تخریب، قاچاق مواد مخدر و … دستگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ تن از افراد دستگیر شده جزء اراذل و اوباش سطح یک و ۲ هستند، تصریح کرد: این ۳۰ تن ، علی رغم هشدارهای پلیس، مرتکب جرم شده و قوانین را نقض کرده اند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به کشفیات این طرح اشاره و بیان کرد: در طرح مذکور ، مقادیر زیادی سلاح گرم و سرد ، ۲۰ هزار قلم داروی تقلبی نیروزا و مقادیر متنابهی مواد مخدر و… کشف شده است.

سردار رحیمی، با تاکید بر اینکه طرح برقراری نظم و امنیت اجتماعی و خصوصا برخورد با اراذل و اوباش به صورت مستمر در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: پلیس برابر مخلان نظم اجتماعی و برهم زنندگان آرامش شهروندان با اقتدار و قدرت ایستاده و با همکاری شهروندان و رصد اطلاعاتی با آنها در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود، با اشاره به اینکه برخی افراد دستگیر شده در طرح های امنیت اجتماعی پس از گذراندن دوره محکومیت خود مجددا به سراغ اقدامات مجرمانه می روند، گفت: خیلی از این افراد نیز پس از ارشاد و توجیه پلیس تعهد داده و به جامعه بازگشته اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، به سایر مجرمان و خصوصا اراذل و اوباش، هشدار داد که تهران جای امنی برای اوباش نیست و پلیس با تمام قوا با آنها برخورد خواهد کرد.

سردار رحیمی، با اشاره به این که ۷۴ تن از اراذل و اوباش دستگیر شده در این طرح جوانان زیر ۱۸ سال هستند، به خانواده ها توصیه کرد: این دسته از افراد پس از توجیه ، ارشاد و اخذ تعهد به خانواده هایشان تحویل شده و پلیس از خانواده ها درخواست دارد، بیش از گذشته مراقبت رفتار جوانان و نوجوانانشان باشند چرا که ارتباط با افراد ناسالم در برخی باشگاه ها و قهوه خانه ها ممکن است زمینه ساز بروز رفتارهای ناهنجار شود.

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی برکاهش آمار جرایم در طرح های پلیس، گفت: آمارها حاکی از آن است که طرح های اجرا شده از سوی پلیس خصوصا در بخش اراذل و اوباش با کاهش وقوع جرایم از جمله نزاع و درگیری روبه رو بوده است.

وی با اشاره به تذکر به مالکان ۱۸۹ قهوه خانه در ۲۴ ساعت گذشته، بیان داشت: به مالکان قهوه خانه ها و مدیران باشگاه های بدنسازی، از سوی پلیس تذکر داده شده که مسئولیت هر گونه اتفاق و حضور افراد بدنام، ناسالم و اراذل و اوباش در این اماکن بر عهده آن ها است.

سردار رحیمی در پایان، ضمن تشکر از همکاری شهروندان با پلیس از مردم خواست تا در صورت مشاهده و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی و تخلفات، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ (مرکز فوریت های پلیسی) اطلاع دهند .