مسئول پليس فتا استان گلستان خبر داد:

دستگيري منتشر كننده صدها لينك كانال مستهجن

به گزارش نویدتهران،مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان از شناسایی و دستگیری مدير كانالي با حدود 40 هزار عضو خبرداد كه صدها لينك كانال غيراخلاقي را منتشر كرده بود.
سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا استان در حین رصد فضاي مجازي‌ كانالي را رويت كردند که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبليغات لينك كانال‌هاي مستهجن و ترویج فساد و فحشا در سطح استان مي‌نمود که بلافاصله اقدامات لازم در زمینه شناسایی و دستگیری فرد مورد نظر آغاز شد.

وی افزود: در ادامه تحقیقات با بهره‌گیری از روش‌های فني و اطلاعاتی، مدير اصلی کانال مذكور با حدود 40هزار نفر عضو شامل صدها لينك كانال مستهجن، مورد شناسایی قرار گرفت.

سروان صاحبكاران ادامه داد: حسب هماهنگی قضایی صورت گرفته با دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان‌ گرگان متهم در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر و یک دستگاه گوشی تلفن همراه و سيم كارت‌هاي مورد استفاده وی نیز توقیف شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری و مشاهده ادله موجود،ضمن قبول بزه انتسابی انگیزه خود را کسب درآمد در قبال تبليغات لينك و كانال‌هاي مستهجن در فضای مجازی اعلام کرد كه در نهایت متهم به‌ همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به ماده 14 قانون جرایم رایانه‌ای در خصوص جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی و مجازات حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 میلیون تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات، تصریح کرد: از شهروندان انتظار می‌رود در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و به طور كلي فضاي مجازي قانون را سرلوحه كار خود قرار دهند و قبل از درج هر محتوايي در اين فضا به عواقب و مسئوليت‌هاي اخلاقي،اجتماعي و حقوقي آن بيانديشند.

وي خاطرنشان كرد: جهل به قانون رافع مسئوليت نيست لذا به شهروندان و كاربران فضاي مجازي توصيه مي‌كنم حتما قانون جرايم رايانه‌اي را مطالعه نموده و هشدارهاي پليس فتا را جدي بگيرند و از عضویت در کانال‌های غیراخلاقی بپرهیزند‌. متاسفانه برخی از کاربران در فضای مجازی خواسته یا ناخواسته وارد سایت‌هایی می‌شوند که دارای محتوای نامناسب و فریبنده بوده و گاهاً اقدام به دانلود کردن برخی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده توسط این سایت‌ها می‌کنند، غافل از اینکه در اکثر موارد، فایل‌هایی که روی این سایت‌ها قرار دارد آلوده به انواع بدافزارهایی است که با ورود به این سایت‌ها یا دانلود کردن از آنها وارد سیستم شده و اقدام به سرقت اطلاعات افراد می‌کنند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گلستان از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هر گونه‌ مورد مجرمانه و یا نابهنجار و غیراخلاقی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند.