دادستان کل کشور در همایش پلیس پیشگیری ناجا:

دستگاه قضایی زیر بار دروغ ها و جعلیات نخواهد رفت

 

به گزارش نویدتهران،دادستان کل کشور با اعلام اینکه دشمنان قسم خورده انقلاب در صدد تضعیف قوه قضاییه هستند گفت:دستگاه قضایی همچنان با اقتدار ایستاده است و زیر بار دروغ ها و جعلیات دشمنان و وابستگان آنان نخواهد رفت.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری صبح امروز در همایش پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با تبریک هفته نیروی انتظامی با اشاره به برخی شایعه پراکنی های اخیر علیه دستگاه قضایی گفت:آبشخور این شایعات آمریکا،رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی هستند که با استفاده از عده ای فریب خورده به خیال خود می خواهند اقدام به تضعیف قوه قضاییه کنند اما دستگاه قضایی همچنان که از روز اول اتقلابدر برابر تمام فتنه ها ایستاده است باز هم در مسیر عدالت و در برابر فتنه ها و توطئه ها کوتاه نخواهد آمد.
وی با تاکید بر اینکه دشمن صراحتا از براندازی نظام سخن می گوید تاکید کرد:لازمه مقابله با توطئه ها و فتنه های دشمن حفظ وحدت و همدلی و انسجام داخلی است.
منتظری افزود: تضعیف قوه قضاییه و اقتدار آن به نفع هیچ کس نیست آن هم در حالی که استراتژی دشمن تضعیف ارکان اطلاعاتی،امنیتی،انتظامی و قضایی کشور است و همه ما باید در برابر آن هوشیار باشیم.
دادستان کل کشور تصریح کرد: همه ما در درون خود اشکالاتی داریم و حتی در زندگی های خصوصی همه افراد مشکلاتی وجود دارد اما اینطور نیست که این مشکلات را برای همگان بازگو کنیم.
دادستان کل کشور با تاگید بر اینکه از بزرگترین نعمت های ما نعمت امنیت در کشور است که گاهی احساس می شود قدر آن را نمی دانیم تلاش های نیروی انتظامی،دستگاه قضایی و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی را در ایجاد این امنیت قابل ستایش دانست و گفت: شکر نعمت امنیت این است که قدردان زحمات همه تلاشگران این عرصه باشیم و بدانیم که بر اساس قانون الهی اگر خدای ناکرده در برابر این نعمت ناسپاس باشیم دچار مشکل می شویم و بر این اساس باید قدردان تلاش همه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی وشهدا و مدافعان کشور و امثال شهید حججی که به تعبیر مقام معظم رهبری به شاخصی از شهدای مدافع حرم تبدیل شد باشیم.
وی با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران در جهان امروز در مقابل استکبار ایستاده است و از این رو همواره آماج حملات و توطئه های آنان است گفت:لازمه دفع توطیه ها و فتنه های دشمن حفظ وحدت و همدلی و در کنار آن افزایش این
آگاهی و هوشیاری است که دشمن می خواهد قدرت و اقتدار دستگاه قضایی را و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی را تضعیف کند و اعتماد عمومی به این ارکان را سلب کند و یکی از راه هایش انتشار دروغ های عجیب و غریب در سطح جامعه از طریق فضای بی در و پیکر و ولنگباز مجازی است. البته ملت بزرگ ایران بدانند که همه شایعات اخیر از اساس دروغ است و همه عناصر ضد انقلابی که با استفاده از حمایت و کمک های دشمنان اقدام به دروغ پراکنی می کنند هم بدانند که چهار روز دیگر که فرصت استفاده از آنها تمام شد مقل یک دستمال کاغذی آلوده به سطل زباله انداخته می شوند، کما اینکه با شاه و صدام و دیگران چنین کردند.
دادستان کل کشور در ادامه افزود: متاسفانه قوه قضاییه در داخل کشور هم گاهی با نامهربانی مواجه می شود؛ و هرگاه که با مفاسد برخورد می کند یک انگ سیاسی به او می زنند و خیال می کنند که دستگاه قصایی هم سریع مرعوب آنان می شود و می گوید که چشم، ببخشید.
منتظری با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با برخی از نزدیکان و معاونان دولت های گذشته و فعلی برخورد داشته و هر بار هم با انگ برخورد سیاسی مواجه شده است گفت:دستگاه قضایی بدون توجه به این هجمه ها و فشارها با هر مقام متخلفی در هر جایگاه و پستی بر اساس مستندات برخورد خواهد کرد و البته ملاک برخورد و رسیدگی قطعا عدالت خواهد بود.
وی افزود: دستگاه قضایی البته عذر قانونی و اخلاقی دارد که نمی تواند همه محتویات پرونده ها را بازگو کند چرا که اغیار هم به آن دسترسی خواهند یافت.
دادستان کل کشور در ادامه با تاکید بر لزوم اعمال رفتارهای پیشگیرانه در سطح جامعه گفت: در موضوع پیشگیری به نظر می آید که برخوردهای ایجابی بهتر جواب می دهد.
وی بر لزوم تعامل معاونت های پیشگیری دستگاه های مختلف تاکید کرد و گفت: آسیب های مختلفی داریم که باید نسبت به آن هوشیار باشیم اما چند آسیب از جمله مواد مخدر،مسایل فرهنگی مغایر با ارزش ها و فضای مجازی امروز به کیان خانواده ها و جامعه آسیب های جدی می زند.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه باید برخی اخبار و رخدادهای حادث شده در بستر فضای مجازی به مردم اطلاع رسانی و برای آنان تبیین شود افزود:یکی از عوامل موثر طلاق فضای مجازی است. ما اعلام می کنیم این یک کلمه را اما حاصل و بررسی های مختلف در فضای مجازی است.
دادستان کل کشور گفت: نیروی انتظامی و قوه قضاییه باید مکمل هم باشند و در این زمینه هم کارهای خوبی انجام شده است که از جمله آن صدور کارت های ضابطین عام است که تا پایان مهرماه توزیع خواهد شد و در آینده نزدیک تمام ضابطین دارای کارت ویژه در انجام وظایف خواهند شد و پس از آن ضابطین خاص دارای کارت می شوند.
وی افزود: پس از انجام این دو مرحله به سراغ نیروهای مردمی و بسیج می رویم که برای آنها هم که البته واجد شرایط باشند کارت ویژه صادر خوهد شد.
نسخه چاپی