وزیر اطلاعات در شورای اداری استان سمنان؛

در نظام اسلامی رفتارها باید برگرفته از آموزه های اسلامی باشد

به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام دکتر سیدمحمود علوی عصر امروز مورخ ۲ دی ۱۳۹۶ در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری، افزود: وزارت اطلاعات در دولت های یازدهم و دوازدهم اساس کار خود را بر پایمال‌نشدن حق افراد و جامعه قرارداده است.
وزیر اطلاعات با بیان این که اگر حکومت اسلامی وسیله ای برای احقاق حقوق مردم باشد، باید از غلبه افراد بی‌صلاحیت جلوگیری کرد و با تاکید بر توجه مسوولان به افراد ضعیف و محروم جامعه، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی رفتارها باید برگرفته از آموزه های اسلامی باشد و در این صورت نباید در صورت محقق‌نشدن منافع فردی، منافع ملی را به مخاطره انداخت.

دکترعلوی با تاکید بر حفظ آبروی افراد در استعلام‌های وزارت اطلاعات، خاطرنشان کرد : وزارت اطلاعات در احراز صلاحیت‌ها دقت لازم را انجام می‌دهد و ایجاد همدلی و هم‌گرایی بین مدیران و مسوولان را سرلوحه عملکرد خود قرار داده است.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در بخش های مختلف جامعه، بیان کرد : دولت باید با همراهی مدیران و مسوولان این مشکلات را کاهش دهد و برخی رسانه ها نیز از سیاه‌نمایی دست‌بردارند.

وی به شرایط پرآشوب منطقه اشاره و اضافه کرد : وجود امنیت بی‌بدیل در جمهوری اسلامی ایران به برکت تلاش ها و فعالیت های همه قوا و همدلی میان مسوولان به دست آمده است.

وزیر اطلاعات، مسوولیت را امانت و رسالتی مهمی برشمرد و گفت: حکومت و مسوولیت وسیله ای برای اجرای عادلانه احکام، تبیین معارف انسان‌ساز، اقامه حدود اسلامی و بهره مندی مردم از نعمت های الهی است، اگر حکومت به عنوان هدف شمرده شود، بی ارزش خواهد بود در صورتی که مسوولیت امانتی برای خدمت بی‌منت به مردم است.
در نشست شورای اداری استان سمنان، محمدرضا خباز استاندار، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان دستگاه های اجرایی استان سمنان حضور داشتند و با معرفی مدیرکل جدید اطلاعات استان سمنان، از خدمات مدیرکل سابق قدردانی شد.