سردار حسین رحیمی :

درخواستی برای نمایش بازی های جام جهانی در سینماها به پلیس داده نشده است

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه تا به این لحظه هیچ درخواستی از سوی سینماداران و یا ارشاد به پلیس تهران برای نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ارسال نشده است گفت: نمی توان بدون درخواست و اخذ نظر پلیس اقدام به پخش مسابقات در سینماها کرد.
سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳ تن و ۴۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

وی، به برخورد قاطعانه و جدی پلیس با خرده‌فروشان در کنار مقابله با باندهای موادمخدر اشاره کرد و گفت: پاکسازی نقاط آلوده شهر تهران در دستور کار قرار گرفته و امروز خوشبختانه با اقدامات اجام شده، جمع آوری معتادان متجاهر اتوبان‌ها و زیر پل‌ها کاملاً پاکسازی شده‌اند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: طی ۲۰ روز گذشته با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی و پیشگیری با محوریت پلیس مبارزه با موادمخدر برخی از مناطق از جمله اطراف بهشت‌زهرا پاکسازی شد؛ همچنین در محله شوش، یک هزار و ۶۶۵ نفر دستگیر شدند که از این تعداد ۴۲۲ خرده فروش مواد مخدر و مابقی آن معتاد متجاهر هستند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در منطقه شوش و اطراف آن، ۱۰۰ خانه مشکوک مورد بازرسی قرار گرفت، گفت: در این خانه‌ها بیش از ۱۰۰ معتاد حضور داشتند که در روزهای آینده با هماهنگی مقامات قضائی تعدادی از این خانه‌ها تخریب خواهد شد؛ کار پلیس در این مناطق هنوز به اتمام نرسیده و گشت‌های پلیس حضور دارند.

رئیس پلیس پایتخت، درباره دستگیری مالخران و سارقان خلازیر نیز، گفت: این منطقه به طور کامل پاکسازی شده و از این پس جمعه بازار در آنجا برپا نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره نمایش مسابقات جام جهانی در سینماهای کشور، اظهار داشت: تا به این لحظه هیچ درخواستی از سوی سینماداران و یا ارشاد به پلیس تهران برای نمایش مسابقات جام جهانی فوتبال ارسال نشده است، بنابراین نمی‌شود که بدون درخواست و اخذ نظر پلیس اقدام به پخش مسابقات در سینماها کرد؛ پلیس در این زمینه مسئولیت داشته و به عنوان مسئول تامین امنیت باید مجوزهای لازم را صادر کند، با توجه به اینکه هیچ درخواستی به پلیس ارسال نشده چنین طرحی اجرا نخواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: تا آنجا که اطلاع‌ دارم به ناجا نیز چنین درخواستی اعلام نشده و اگر بنا است مسابقات در سینماها به نمایش درآید باید درخواست آن ابتدا به پلیس ارائه شود.

سردار رحیمی درباره مجهز کردن مراکز اداری، اصناف و مغازها به دوربین‌های مداربسته، خاطرنشان کرد: تمام مراکز اداری، تجاری و … مکلف به نصب دوربین‌های مداربسته هستند، به این مراکز توصیه می‌کنیم که دوربین‌های خود را به مرکز پلیس وصل کنند تا در صورت سرقت، پلیس در کمترین زمان در آنجا حضور پیدا کند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: متاسفانه امروز در مناطق حاشیه‌نشین تهران دوربین کمتری وجود دارد که به دنبال تقویت این مناطق هستیم.